AUTOŘI VÍCE KNIH

Pokud nenajdete svého oblíbeného autora cestopisů na této stránce, najdete ho na některé z postránek: Nové Knihy a Autoři jedné knihy. Sekce Autoři více knih obsahuje 125 knih.

Život plný dobrodružství: Světem křížem krážem

Autor: Leoš Šimánek – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 25 knih

LEOŠ ŠIMÁNEK dělá neobvyklé věci, které s sebou přinášejí i neobvyklá dobrodružství! Po sedmidílné řadě autobiografických cestopisů se rozhodl pokračovat stylem interview a sepsat svoji kompletní autobiografii. Tentokráte se Leoš s manželkou Lenkou nesetkal jako předtím jen s mladším bratrem a švagrovou na chalupě v Orlických horách. Pozval i svého staršího bratra s manželkou a sestru s chotěm na chalupu do Rtyně v Podkrkonoší, kterou jako zavedený penzion převzali po Lenčiných rodičích. Bylo dohodnuto, že pobudou tak dlouho, dokud jim Leoš nevylíčí své zážitky jak z dětství a mládí, tak i z následných cest a expedic po celém světě, které zprvu podnikal sám a později s celou rodinou. Když se po čtyřech dnech strávených na chalupě sourozenci loučili, přišel za Leošem jeho starší bratr a řekl: Podivuhodné je, že jsi přežil všechno to, co jsi zažil! Z vyprávění s bratry a sestrou Leoš Šimánek vybral pro tuto knihu své nejzajímavější zážitky, které jsou dokumentovány množstvím barevných fotografií.

Počet stran: 160
ISBN: 978–80–904191–9–3
Doporučená cena: 398 Kč,

Další knihy Leoše Šimánka

 

Objednat

NOVÝM ZÉLANDEM OD SEVERU K JIHU: Za přírodními krásami na druhé straně světa

Autor: Leoš Šimánek – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 24 knih

LEOŠ ŠIMÁNEK s manželkou Lenkou se dohodli s bratrem a švagrovou, že se opět po roce setkají na chalupě v Orlických horách, aby jim tam líčili další zážitky z cest. Tentokráte přišlo na řadu tříměsíční putování po Novém Zélandu ? několik dní si pak vyprávěli o jednom z nejhezčích koutů naší planety. Ostrovy dlouhého bílého mraku ? tak Maorové, původní obyvatelé Nového Zélandu, svou zemi nazývají ? navštíví každým rokem množství turistů, ale jen málokdo k protinožcům vyrazí v zimě. To Šimánkovi věděli, se synem a dcerou odcestovali v našich letních měsících a zažili tamní úžasnou přírodu ještě zajímavější. Geotermální oblasti na Severním ostrově byly v oblacích páry naprosto fascinující a čerstvě zasněžené velehory Jižního ostrova vypadaly ještě mohutněji.Leoš Šimánek s rodinou procestovali oba ostrovy doslova křížem krážem nejenom autem, nýbrž i pěšky, koňmo a v kanoi. Užili si perfektního lyžování na svazích mohutných vulkánů a v Jižních Alpách podnikli túru k nejvyšší hoře souostroví.?

Počet stran: 160
ISBN: 978–80–904191–8–6
Doporučená cena: 398 Kč,

Další knihy Leoše Šimánka

 

Objednat

MONGOLSKO NA KONÍCH – aneb zemí Čingischána za indiány východu

VYDÁNÍ TÉTO KNIHY PODPORUJE MONGOLSKÁ AMBASÁDA

Autor: Petr Jahoda – prezident Českého klubu cestovatelů

Po delší odmlce vydává známý cestovatel a fotograf knihu o jedné ze svých cest. Kniha je vhodná pro malé i velké čtenáře, pro kluky i pro holky. Pro každého, kdo má rád koně, dobrodružství, cestování a kovbojský život jako v dobách Divokého západu. V knize najdete i mnoho zajímavostí o Mongolsku, jeho obyvatelích, kultuře a historii. Navštívíte kláštery podobné tibetským. Příběh dokresluje 90 barevných fotografií!

V pořadí již šestá publikace známého autora cestopisů by se také dala nazvat Cesta za splněným snem. Sedmnáct set kilometrů v sedle řídce obydlenou divočinou až k mongolským indiánům. Autor velmi poutavě a napínavě popisuje úskalí cesty, krásnou romantickou krajinu i kovbojský život, který okusil se vším všudy. Jel horami i pouští, tajgou i stepí, brodil řeky, hnal stádo koní, zažil i nebezpečné situace. Musel se naučit nejen vše kolem koní, ale i stopovat jezdce před sebou, projet bažinami i sledovat neznatelné pěšiny vedoucí přes hory.

Mongolsko na koních bude od 1. prosince 2013 k dostání u všech dobrých knihkupců. Zpříjemněte si nadcházející Vánoční čas hezkou knihou, nebo někomu z vašich blízkých milým dárkem.

Knihu můžete mít i s osobním věnováním autora!

Vydání: 1.12.2013
Formát knihy: 216 stran, 90 barevných fotografií, šitá vazba (V8)
Cena: 400,– Kč

MONGOLSKO NA KONÍCH POŠTOVNÉ ZDARMA – podmínky zde

Objednat

Mongolsko na koních v pořadu Dobré ráno na ČT 2

Jednotlivé vstupy s Petrem Jahodou naleznete zde:  – VYSÍLALO SE PŘED ROKEM v říjnu 2012…

První vstup: Cestovatel Petr Jahoda

Druhý vstup: Cestovatel Petr Jahoda

Třetí vstup: Cestovatel Petr Jahoda

Podpořte nás

Líbí se Vám připravovaná kniha Petra Jahody? Můžete nás podpořit… Stačí když umístíte banner na své stránky. Pokud máte zájem, umístěte na svůj web tento html kód:

<a href=" http://www.jahodapetr.cz/mongolsko-na-konich.html" title="Mongolsko na koních">
<img src=" http://www.jahodapetr.cz/uploads/images/banners/mongolsko.gif"
alt="Mongolsko na koních" width="92" height="31" border="0">
</a>

Výsledek by měl vypadat takto:

Další knihy Petra Jahody

Objednat

Za sedmi novodobými divy světa, aneb Poučné a veselé příhody z cest Money Club České spořitelny kolem světa s CK ESO travel

Autor: Ing.Mgr. Jan Žižka – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 5 knih

Uvedená kniha popisuje prvních 12 superexpedicí, které byly zrealizovány v letech 2003 – 2010 v rámci cestovatelské sekce Občanského sdružení Money Club České spořitelny. Jedná se o následující superexpedice: Svatý Petrohrad, Moskva a okolí, Jihoafrická republika – Zimbabwe – Viktoriiny vodopády, Čína, Singapur – Austrálie – Nový Zéland, Kyjev – Ukrajina, Peru – Bolivie – Brazilie, Vatikán – Řím, Indie ? Nepál, Svatá Země – Jordánská Petra, Kuba, Japonsko – Jižní Korea.Nejméně se jedné superexpedice zúčastnilo deset a nejvíce 36 cestovatelek a cestovatelů.

Hlavním kritériem při výběru jednotlivých destinací byl záměr seznámit se postupně s nejvýznamnějšími a zároveň nejzajímavějšími regiony, zeměmi a místy současného světa. Itinerář každé superexpedice byl postaven tak, aby si všechny účastnice a všichni účastníci udělali co nejbohatší, ale také co nejobjektivnější obraz o navštívené destinaci. Proto byla vypracování každého itineráře věnována zcela mimořádná pozornost. A velmi důležité bylo to, že se nikdy a nikde zbytečně neztrácel čas. Každá minuta se bez jakékoliv nadsázky velice efektivně využila. Jinými slovy, itinerář nikdy nezůstal jen na papíře, ale jeho jednotlivé části a body se vždy 100 % splnily.

Uvedená knížka nepředstavuje klasický cestopis.Obsahuje příběhy členek a členů Klubu, kteří jsou spolu v kontaktu po celý rok, na cestách.

Počet stran: 132 stran textu, včetně fotografií
Vydavatel: Repronis, 2011
Tisk: Grafico, s.r.o., Opava
ISBN: 978–80–7329–268–3
Cena: 200 Kč

Další knihy Jana Žižky

Objednat

Na skok v Angole

Autor: Jiří Chromý – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 3 knih

Ve své první knize Na skok v Angole podává obraz Angoly tak, jak ji viděl v roce 2010, kdy připravil a zde vedl průzkum trhu pro firmy Sudop Brno a Geotest Brno. Jako zaměstanec Sudopu dvěma cílenými průzkumy před touto cestou ověřil, že je možné zde realizovat bezpečnou firemní expedici, do tehdy z tohoto pohledu málo známé Angoly. Podařilo se mu nejen zajistit požadovaná setkání a jednání pro firmu Sudop Brno, která měla zájem připravit jeho námět na propojení několika samostatných železnic v Angole, ale současně ověřil vše, co by tato země mohla využít z pohledu nabídky rozsáhlých možností a zkušeností Geotestu Brno. Kniha je však nejen o jeho cílených akvizičních aktivitách, ale podává i obraz o někdy až překvapivých výsledcích dynamického rozvoje této země, s poměrně kvalitními komunikacemi, bytovou výstavbou a slušnou životní úrovní. Jak uvádí, tato kniha se pokouší napravit naše zkreslené představy a omyly o této zajímavé zemi, kde nás mají rádi. Angola je nejen africký dřímající obr, ale je to i milá a vstřícná země.

Po návratu z této první expedice, o níž je kniha, však nenašel dostatek porozumění našeho státu pro rozvoj jím navržených aktivit v konkrétních oblastech vědecko-technické a hospodářské spolupráce.Po pominutí zájmu i jeho mateřské firmy, která se potýkala s cílenou diskreditací ze strany zelených při sporu o přestavbu ŽUB a následně jejím finančním propadem, se pokusil osamoceně realizovat svoje nápady. Ale o tom je již jeho druhá kniha.

Počet stran: 148 stran
Vazba: brožovaná vazba
Rozměr: 145×205 mm
Hmotnost: 240 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788073292768
Rok vydání: 2011
Cena: 279 Kč

Další knihy Jiřího Chromého

Objednat

Poselství slaměného klobouku – Kniha první – Afrika a Asie

Autor: Darina Ničová – členka Českého klubu cestovatelů – autorka celkem 2 knih

Kočovné stanování po Východní Africe. Procházka se lvy u Viktoriiných vodopádů. Žádost o ruku v bláznivé Kalkatě. Pěší výstup na třítisícový vrchol Himalájí, božský klid horských buddhistických chrámů i spalování mrtvých ve Váránásí. Erotické Khadžuráho, drzé Dillí. Samostatná cesta po Rádžastánu. Bangkok. Zdravotní potíže v thajských horách. Ostýchavá Barma, vypočítavý Laos. Laguny Jihočínského moře. To vše a ještě mnohem více v této Knize První

Formát: počet stran 304, barevných fotografií 161, vazba pevná
ISBN: 978–80–86930–52–7
Cena: 479 Kč

Další knihy Dariny Ničové

Objednat

Bedřich Hrozný a 100 let chetitologie

Autor: Šárka Velhartická – členka Českého klubu cestovatelů – autorka celkem 2 knih

Publikace obsahuje jak souhrnnou kapitolu o životě profesora Bedřicha Hrozného a jeho rozluštění chetitštiny v roce 1915, kdy se tak zasloužil o jeden z největších úspěchů české vědy, tak i monotematické kapitoly zaměřené na jednotlivé archeologické lokality, kde Bedřich Hrozný bádal, tedy Šech Sa´ad, Tell Erfad a Kültepe-Káneš. Samostatné stati jsou věnovány dalším oblastem jeho vědeckého zájmu, především luštění klínopisných tabulek z doby staroasyrských obchodních kolonií a osvětlení vztahů mezopotámské a anatolské kultury v 1. polovině 2. tisíciletí př. n. l., jeho působení ve Vídni, v Istanbulu i na Univerzitě Karlově. Kniha přináší mnoho dosud nezpracovaných archivních materiálů a fotodokumentace, zásadním způsobem přibližuje část sbírky uchované v Národní galerii v Praze, jež pochází z archeologických expedic Bedřicha Hrozného na Předním východě ve 20. letech 20. století.

Formát: česko – anglicky/německy, 256 stran, 167 reprodukcí
ISBN: 978–80–7035–597–8
Cena: 650 Kč

Další knihy Šárky Velhartické

Objednat

Africké příběhy – 23 let života a cest v Africe

Autor: Marie Mikušová  – členka Českého klubu cestovatelů

Africké příběhy vznikaly postupně na základě opakovaných cest do zemí jižní Afriky, tj. JAR, Zimbabwe, Namibie, Lesotho, Swazijsko, Botswana, Mozambik, Malawi, Zambie a Angola. Zpočátku jsme cestovali za africkou nádhernou přírodou včetně národních parků bohaté na zvěř. Postupně jsme začali směřovat naše putování za lidmi, za jejich životem a tradicemi. Země jižní Afriky měly kdysi dávno stejnou historii. Současnost odráží nedávnou kolonizaci, důsledky osvobozeneckého hnutí a v poslední řadě snahu vzniklé problémy řešit. Země jižní Afriky jsou stále vzájemně provázané. Africké příběhy jsou příběhy nejenom těchto zemí, ale i měst, vesniček, lidí a zvířat, které dokreslují, jak jejich historii, tak i současnost. Příběhem je i africké tradiční umění, které je nedílnou součástí africké kultury.

Další knihy Marie Mikušové

Objednat

Doteky hvězd a stíny v horách – Podnázev: Cesty k vrcholům pěti kontinentů

Autor: Karel Plechač – člen Českého klubu cestovatelů

  1. Úvodní část je věnována historii horolezectví v evropských velehorách.
  2. Část „Štěstí jsem nalezl v horách“.

Jde o osobní příběh autora, kterého láska k přírodě přivedla k horolezectví a fotografování. Z domovských pískovcových skal vedla jeho cesta k vrcholům Vysokých Tater, Alp, Kavkazu, Pamíru, Ťan -Šanu, And a také Himálaje a dalších velehor.

III. „Stíny v horách“. Horolezectví je spojeno rizikem. Autor se v průběhu své 61leté aktivní činnosti stal svědkem mnoha tragických událostí, kdy se účastnil záchranných akcí, snášel mrtvého přítele, ?Vyhodnocení často zbytečných tragedii je motivováno snahou přispět k prevenci rostoucí úmrtnosti čs. horolezců ve velehorách.

IV. „Historie čs. horolezectví ve světových velehorách od roku 1945–2013“. Rozsáhlá nově aktualizovaná část přehledu všech významných výstupů mužů a žen ústeckého regionu. Tuto autor zpracoval v publikaci „Ó horo“, která vyšla v roce 2009.

V. „Přátelé na cestách k vrcholům“ Přátelství považuje autor za nejvyšší hodnotu v horolezectví i v životě. Tato část obsahuje přehled přátel, které autor v horách poznal, a je doplněná fotografiemi.

Text výpravné publikace je bohatě doplněn černobílými a barevnými snímky, z nichž některé byly oceněny na našich a mezinárodních výstavách a soutěžích.

Počet stran: 260 a počet barevných a černobílých fotografií 415
Formát knihy: 21,5×27 cm, Pevná celobarevná, laminovaná vazba, křídový lesklý papír gramáž 300
Vydavatel: Severočeská vědecká knihov na v Ústí nad Labem červen 2014
ISBN: 978–80–7055?199–8
Cena: Pro horolezce a nově také pro členy Českého klubu cestovatelů 590,–Kč. Marže u velkých knihkupectví je vysoká 30 %. Proto je lépe si ji objednat u nás.

Další knihy Karla Plechače

Objednat

Dopisy z cest

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů – autor celkem 6 knih

Další kniha cestovatele Jiřího Kolbaby je souborem aktuálních dopisů z cest, které svým přátelům již několik let z celého světa posílá. Tyto živé postřehy reflektují nálady, pocity, dojmy a zkušenosti, které autor bezprostředně prožíval. Pozoruhodná sonda do života cestovatele. Kniha obsahuje 49 dopisů na 169 stranách + 27 barevných fotografií.

Další knihy Jiřího Kolbaby

Objednat

Austrálie

Autor: Leoš Šimánek – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 21 knih

Austrálie je sice malým kontinentem, ale zároveň i ohromně velikou zemí! Je zemí úžasných protikladů s nepředstavitelným množstvím přírodních krás. Na jihu se od moře zdvihají vysoké hory – v zimě pokryté sněhem, v severní části se do nekonečna táhne tropické pobřeží s kokosovými palmami a korálovými útesy. Jsou zde rozlehlé lesy s obrovitými stromy i oblasti s nedozírnou pouští. Fascinující hluboké kaňony s bizarními skalními formacemi. Leoš Šimánek s manželkou, synem a dcerou procestovali během tří měsíců Austrálii do těch nejzazších koutů. Bez vozidla by však cesta nebyla myslitelná. Po zkušenostech z Nového Zélandu si zapůjčili kempr  – obytný vůz, tím nebyli nuceni den co den hledat tábořiště pro stany a vždy měli po ruce výzbroj pro nejrůznější aktivity. Vyráželi na koních, horských kolech, kánoích či plachetnicích s potápěčskou technikou. Se sněžnicemi na nohou zdolali nejvyšší horu kontinentu a na lyžích pak sjížděli po jejích zasněžených svazích. Podnikli celou řadu pěších túr podél pobřeží, do kaňonů, k vodopádům a vylezli i na nejznámější skálu světa – na Ayers Rock / Uluru, tento ohromný rudý monolit uprostřed pouště. Pro Leoše Šimánka to nebyla první cesta k protinožcům, o to více byl překvapen, kolik dalších přírodních unikátů Země se mu při tomto putování podařilo poznat!
Fotografickou knihu – AUSTRÁLIE: Křížem krážem vydal Leoš Šimánek v nakladatelství ACTION-PRESS jako svoji šestnáctou publikaci.

Další knihy Leoše Šimánka

 

Objednat

Inženýrskogeo­logický průzkum pro přehrady, aneb „co nás také poučilo“

Autor: Otto Horský – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 19 knih

Informace o nové knize člena našeho Českého klubu cestovatelů, Ing. Otto Horského, Csc.
I když nová kniha Otto Horského, kterou napsal se svým dlouholetým spolupracovníkem, geofyzikem Doc. RNDr.Pavlem Bláhou, DrSc, vybočuje z rámce činnosti členů ČKC (což je hlavně cestování), není tomu tak docela. Zatímco každý cestovatelský úspěch je v dějinách cestování zapsán zlatým písmem a vzpomínán celá desetiletí, ne li více, cestovatelské aktivity spjaté s praktickou činností, která mnohdy je tou nejlepší vizitkou o vyspělosti a kulturnosti našeho národa, zůstávají stranou. Při tom právě inženýrští geologové a geofyzici se dostávají do míst, kde se normální turista, ba dokonce ani cestoval, dostanou jen málokdy nebo s velkými obtížemi. A o to více, pokud se jedná o výstavbu přehrad čí přečerpávacích vodních elektráren, jejichž výstavba se projektuje a realizuje většinou v místech, kde „lišky dávají dobrou noc“. Takže, pokud se začtete do knihy autorů Otto Horského a Pavla Bláhy, nebude z toho pro vás vyplývat jen poučení „O čem je kniha“, ale dozvíte se mnoho zajímavého i o „hodných“ přehradách, které sloužily a slouží lidstvu bez problému a k jejich prospěchu (např. přehrada Angat na Filipinách zásobuje vodou 15 milionů obyvatel), ale i o „zlých“ přehradách, které, jako třeba v případě přehrady Vaiont v Itálii , znamenaly v důsledku katastrofy (1963) nejen velké ekonomické škody, ale i obrovské ztráty na lidských životech. V případě Vaiontu zahynulo během katastrofy více než 3500 lidí a ze zemského povrchu bylo zcela smeteno městečko Longarone.
Takže, milí cestovatelé, i když je kniha určena hlavně pro odborníky, geology, přehradáře, investory, nechceme vás od ní odradit. Oba autoři navštívili mnoho přehrad v mnoha zemích světa a většinou na nich i pracovali jako hlavní řešitelé, nebo experti. Můžeme jmenovat jen některé, jako jsou Španělsko, Peru, Filipíny, Kuba, Egypt, Itálie, Francie, Rakousko, bývalá Jugoslávie, Albánie, Uzbekistán, Tadžekistán, Bulharsko, Polsko a další země. Jistě vás zaujme velmi bohatá barevná obrazová a fotografická dokumentace vodních děl, která je zajímavá i pro ty, kteří se nikdy touto problematikou nezabývali. Ostatně, v předchozích knihách, které již byly na stránkách informací Českého klubu cestovatelů a na stránkách klubu www.ckc.cz publikovány, šel nato Otto Horský obráceně. Napsal cestopisné povídání a do něj zasadil velké vodní stavby, jako třeba v knize „Peruánské postřehy“ , kde pojednává o rozšíření energetického potenciálu hydrocentrály Machu Picchu či o sanaci skalního zřícení na řece Mantaro, nebo v knize „Osm roků na Kubě“ , v níž pojednává o některých přehradách, kde působil jako expert, či v druhé obsáhlé části knihy o inženýrskoge­ologickém průzkumu pro největší stavbu na Kubě, přečerpávací vodní elektrárnu Centro Cuba v pohoří Escambray.
A jak vidíte z uvedeného názvu knihy , příroda na celém světě je tak složitá, že i my jsme se poučili.

Knihu možno zakoupit přímo u vydavatele: Repronis Ostrava (711 Kč), v knižních internetových prodejnách, v knižním velkoobchodě Dobrovský v Brně (649 Kč)
Počet stran: 250, včetně 200 obrázků a 30 tabulek
Formát publikace: B5, celobarevná, pevná vazba.
Kniha vyšla v roce 2011 v rozšířeném a doplněném vydání v anglické verzi s názvem: The Application of Engineering Geology to Dam Construction, or what experience has taught us. Je opět celobarevná,na křídovém papíře a má 296 stran. ISBN: 978–80–7329–278–2 Cena: 48 EURO, nebo v příslušném kurzu v Kč.

Další knihy Otty Horského

 

Objednat

Jižní Amerikou na Konec světa a pak dál do Antarktidy

Autor: Dana Trávníčková – členka Českého klubu cestovatelů

Cesto-faktopisné knihy autorky Dany Trávníčkové představují poutavý a čtivý druh literatury faktu, týkající se vždy historicky a kulturně ucelených části světa s jejich nezaměnitelným charakterem a jedinečným příběhem. Přinášejí celkový pohled na danou končinu z hlediska přírody, kultury, historie a etnik. Čtenářsky přívětivě pojatý text je doplněn vlastními postřehy a fotografiemi z mnohaletého systematického poznávání světa.

V knize „Jižní Amerikou na Konec světa a pak dál do Antarktidy“ je podán jednak dramatický příběh Jižní Ameriky – to, co se tam za pouhých pět let od objevení Ameriky Evropany událo, nemá jinde ve světě obdoby. A úchvatná Antarktida – tak to už je po všech stránkách svět sám pro sebe, naprosto odlišný od všech ostatních světadílů.

Počet stran: 232
Kniha: více než 400 barevných fotografií a názorných mapek na kvalitním papíru
Cena: 349 Kč

Další knihy Dany Trávníčkové

Objednat

Africká pohlednice

Autor: Miroslav Černý – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 5 knih

Novou knihu Miroslava Černého lze jen stěží zařadit mezi klasické cestopisy, třebaže tak svým názvem i výchozími okolnostmi může na čtenáře při prvním pohledu působit. Autor sice vychází ze svých dvou výprav do jižní Afriky, konkrétně do JARu, Lesotha, Svazijska, Namibie, Botswany a Zimbabwe, pojímá je ovšem nezvykle otevřenou, beletristickou formou a neustále se pohybuje na hraně mezi skutečností a fikcí. Jeho Africká pohlednice v sobě pojí několikero žánrů, přičemž schopností kombinovat realistické záznamy z cest s osobitě poetickým nahlížením světa se blíží literární formě, jež se v posledních letech označuje termínem travelog.

Vydal: OPTYS, spol. s r.o.
TS: 13 – Krásná literatura
Počet stran: 94
Vazba: V2 – měkké desky, lepená brožura oříznutá po třech stranách
Čárový kód: 9788085819731
Jazyk knihy: český
Formát: 205×138
Tiskárna: OPTYS, spol. s r.o., Opava

ISBN 978–80–85819–73–1
Doporučená cena: 132,– Kč
1. vydání

Další knihy Miroslava Černého

Objednat

77 výletů s dětmi přes hranice

Autor: Věra a Veronika Škvárovy – Veronika je členkou Českého klubu cestovatelů – autorka celkem 4 knih

Tato kniha vás zavede na pozoruhodná, turisticky přitažlivá místa, která leží u našich nejbližších sousedů, jen kousek za státní hranicí. Že vás ještě nikdy nenapadlo nakouknout při svých cestách za naše hranice, nebo znáte jen oblasti přilehlé k vašemu bydlišti? Prohlédněte si tuto publikaci a budete překvapeni, kolik zajímavostí u našich nejbližších sousedů objevíte. Čekají na vás skvostné přírodní útvary, nádherné vyhlídkové trasy, zajímavá a poučná muzea, či skvostné historické památky – řada z popisovaných míst či objektů je dokonce nějakým zemským nebo evropským unikátem. Autorky všechny trasy znají, osobně je prošly a vybraly to nejatraktivnější a zároveň nejdostupnější, co v příhraničí můžete navštívit. Kniha obsahuje návrhy na jednodenní výlety, koncipované tak, abyste ráno mohli vyjít z nějakého místa v ČR či na státní hranici a večer výlet zakončit opět v České republice. Zajímavých míst je v příhraničí samozřejmě mnohem více, vybrána ale byla ta, do kterých je možné se dostat veřejnou dopravou a celý výlet zvládnout za jeden den. Dostupnost výletu veřejnou dopravou byla hlavním kritériem při jejich výběru. Výlety jsou navrženy tak, aby při nich bylo možné využívat přeshraniční regionální dopravu a nebylo třeba platit drahé mezinárodní jízdné. Na většině popsaných linek platí český tarif, nebo regionální jízdenky. U všech výletů je možné ubytování na území ČR. Všechny trasy jsou zamýšleny pro pěší turisty, ale mnohé z nich lze absolvovat i na kole, což je označeno u jednotlivých výletů piktogramem. Návrhy tras jsou natolik rozmanité, že si z nich vybere opravdu každý. Některé výlety jsou vhodné i pro předškolní a velmi malé děti, jiné zvládnou spíš dospělí a zdatné děti. Mnohé z výletů jsou okružní, jiné mají odlišné místo startu a cíle, ale každý končí i začíná na zastávce veřejné dopravy. Při některých cestách lze navštívit historické památky, jiné vedou cestovatele pouze přírodou a při dalších je možné navštívit muzea či technické památky. U jednotlivých tras nechybí podrobné mapky, z nichž lze vyčíst mnoho údajů, doporučujeme však vybavit se i kvalitní turistickou mapou. Kniha je k dostání v knihkupectvích.

Vydavatelství: Universum
ISBN: 978–80–242–2944–7
počet stran: 192

Další knihy Veroniky Škvárové

Objednat

ZE ZÁPISKŮ DOBRODRUHÁčka, pro kterého je dobrá každá kačka

Autor: Milan Štourač – člen Českého klubu cestovatelů

Kniha Ze zápisků dobrodruháčka má základ v příbězích, prožitcích, které autor prožil na svých cestách, žádné opisovaní z bedekrů. Střídají se v ní napínavé příběhy ze zážitky s poznávaním nových lidí, setkávání se s kamarády a ukazuje nádhernou dobrosrdečnost a pohostinnost obyvatel napříč celou Evropou. Pět příběhů, sólo cestovatele, stopaře a dobrodruháčka.

Cena: 260Kč
K dostání přímo u autora

Další knihy Milana Šťourače

Objednat

PANAMERICANA má láska

Autor: Vítězslav Dostál a Milan Švihálek – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 4 knih

Víťa Dostál, první Čech, který na bicyklu objel zeměkouli, se po deseti letech vydal na další cestu.

Dlouhou, riskantní a dobrodružnou. Tentokrát mezi protilehlými konci amerického kontinentu z Aljašky do Ohňové země, po proslulé Panamerické silnici. A opět sám. O tom, že se v každém věku vyplácí mít sny a vytrvale usilovat o jejich naplnění, zajímavým způsobem vypráví tato kniha. Více na: www.panamericana.cz

Vydal: GRAFIS 2000 s.r.o.
Rozsah: 216 plnobarevných stran
Vydání: první
Vazba: V8a
Rok vydání: 2/2008
Dopor. MOC: 345,– Kč

Další knihy Vítězslava Dostála

Objednat

Nový Zéland – krajina nevšedních zážitků očima českého cyklisty

Autor: Antonín Červený – autor celkem 3 knih

Projel Nový Zéland v prosinci roku 1998 na horském kole bez jakékoliv předchozí přípravy. Bylo to ale pouze z důvodu, že v té době o Zélandu žádné informace nesehnal. Dnes už je situace lepší, ale stejně je tato země pro běžného Evropana tak vzdálená a exotická, že o ni nemá téměř žádnou představu. Kniha o této výjimečně krásné zemi zcela určitě zaujme každého čtenáře. Rok vydání 1998.

Další knihy Antonína Červeného

Objednat

Češi v Antarktidě

Autor: Hynek Adámek – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 3 knih

Kniha našeho kolegy Hynka Adámka, který v redakci od roku 2003 mapuje naší přítomnost v Antarktidě. Během letní antarktické sezóny 2004/05 byl členem týmu, který na antarktickém ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou základnu. Kniha mapuje, mimo jiné, životní osudy našich polárníků: počínaje prvním Čechem v Antarktidě Václavem Vojtěchem přes české vědce, kteří od konce padesátých let pracovali na sovětských antarktických základnách, až po současný, systematický výzkum, prováděný od poloviny devadesátých let. Nechybí i pohled na současného největšího nepřítele Antarktidy – masovou turistiku. (cit. dle: Mgr. Věra Hloušková)

Další knihy Hynka Adámka

Objednat

Bajkalsko-amurská magistrála

Autor: Václav Turek – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 3 knih

Václav Turek na svých cestách již několikrát navštívil Rusko. Jednu z posledních výprav věnoval poznání Bajkalsko-amurské magistrály. V pozadí zanikající slávy komsomolských staveb socialismu se vydával do nedotčené sibiřské přírody, na rozsáhlé horské hřebeny, ale také do velkoměst či malých ruských vesniček. Poznal život chudých pastevců sobů, pytláků lososů a místních obyvatel zocelených drsnou přírodou a ještě drsnější historií 20. století. Ve své knize popisuje nejen zážitky ze své cesty, ale také se věnuje historii výstavby železnice, tolik medializované v 70. a 80. letech minulého století.

Název: Bajkalsko-amurská magistrála
Autor: Václav Turek
Počet stran: 144
Formát: 23,5×16 cm
ISBN 978–80–904790–0–5
Vazba: celobarevná, pevná

Další knihy Václava Turka

Objednat

Čilské poludníky

Autor: RNDr., PhDr. Kele František (SK) – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 6 knih

Kniha je autentickou výpovědí autora, který Čile procestoval vícekrát. Popisuje nejzajímavější místa vytvořená přírodou jako je poušť Atacama, sopky Guallatiri, Osorno, Ostrov Robinsona Crusoa, Velikonoční ostrovy, které navštívil, stejně jako města a zajímavé lidi i krajany, se kterými se setkal. František Kele rozšiřuje a udržuje povědomí o našich vzácných rodácích působících v zahraničí – Matejovi Bencúrovi nebo Martinovi Kukučínovi a o Milanu Rastislavovi Štefánikovi. Společně se svými přáteli umisťuje umělecké artefakty na památných místech, kde tyto naše vzácné osobnosti žily a působily.

Další knihy Františka Keleho

Objednat

Pět měsíců v Himálaji aneb Ladak očima české rodiny

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů  – autor celkem 8 knih, Barbora Mykisková

Pět měsíců prožil Martin Mykiska s celou rodinou, synům bylo 3 a 5 let, v malé vesnici v himálajské oblasti Malý Tibet. Při líčení exotické životní etapy se v knize rodiče střídají, čímž vznikla zajímavá výpověď o tom, jak se celá rodina vyrovnala s neobvyklými podmínkami – jak při každodenním životě v dočasném domově, tak při dobrodružných výpravách do hor. Díky délce pobytu dává kniha nahlédnout v nebývalé míře také do života lidí jedné z nejdrsnějších končin planety – a to nejen očima zkušeného cestovatele Martina Mykisky, ale i jeho ženy, která se v tamních podmínkách musí naučit žít, včetně „maličkostí“, jako praní prádla v potoce nebo koupání dětí. Součástí rodinné výpovědi jsou ilustrace Vojty a Mojmíra, které s dětskou upřímností zachycují detaily ladackého prostředí, kterých si dospělí mnohdy ani nevšimnou.

Nakladatel: Martin Mykiska (nakladatelství MTM)
Počet stran: 204, 80 stran barevné přílohy
Vydáno: září 2010
MOC: 295,– Kč, na stránkách autora (www.mykiska.cz) se slevou

Další knihy Martina Mykisky

Objednat

Zrození zlatokopa

Autor: Ladislav Kolbaba – člen Českého klubu cestovatelů  – autor celkem 9 knih

Autor knihy Zrození zlatokopa se narodil 8.6.1932 v Brně – Nových Černovicích. Pracoval v Mongolsku, Západním Německu, Rakousku a v posledních letech i na Slovensku. Rýžovat zlato se učil v Mongolsku a svoji dovednost uplatnil i na Yukonu a na Aljašce. Autor sám je dvojnásobným mistrem České republiky a Slovenské republiky v rýžování zlata v kategorii veteráni. V Evropě byl dvakrát čtvrtý a je držitelem zlaté medaile z Mistrovství světa V.I.P. – media i držitelem republikového rekordu v rýžování zlata /viz. Česká kniha rekordů/.

Kniha popisuje příběh chlapce, který se naučí rýžovat zlato a během dalších tří let se stane mistrem České republiky a Slovenské republiky v rýžování zlata. Čtenář se dozví jak, proč a čím rýžovat, kde všady může zlato najít, ale snad i všechno o moderních zlatokopech združených v různých organisacích až po Světovou asociaci zlatokopů. Kniha má 340 barevných fotografií z národních i světových závodů, roční kalendář akcí, seznam všech mistrů světa od roku 1977 do 2006 i prospek­torské známky. Čtyři stránky jsou psány v němčině, dvě v angličtině.
Doporučená cena 299,– Kč
Vydalo nakl. Sursum. Tišnov, podzim 2007.

Další knihy Ladislava Kolbaby

Objednat

101 nejkrásnějších domovních znamení Prahy

Autoři: Soňa Thomová, Martin D. Antonín

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů – autor a spoluautor celkem 28 knih, Michal Thoma

Kniha vám nabídne nevšední procházku magickou a tajuplnou Prahou, jejíž mimořádné kouzlo během tisíciletí stavebního i duchovního vývoje do svých tenat polapilo mnoho slavných osobností, umělců či romantických snílků. V centru pozornosti však tentokrát nebudou nádherné pražské výhledy, honosné paláce, malebná zákoutí či vznosné věže a chrámy, ale především starobylé měšťanské domy ozdobené domovním znamením. Tento originální architektonický prvek rozhodně stojí za pozornost – skrývá v sobě nespočet barvitých příběhů, tajemných symbolů a jinotajů. V minulosti sloužil k lepší orientaci, nyní však plní funkci spíše estetickou. Nenechte se však zmást, dávná historie a zkušenost našich předků se nám vryla do duše a paměti víc, než si vůbec uvědomujeme. A tak stále chodíme s přáteli na pivo ke Dvoum sluncům, na romantické schůzky ke Třem housličkám a na výstavy do domu U Kamenného zvonu.

Snímky renomovaných fotografů, vám přiblíží nejen 101 pražských domovních znamení, ale i samotnou podobu domů, které prošly rozličnými stavebními epochami od dob románských po dnešek. Dýchá z nich nálada i nesporný genius loci rušných pražských ulic i odlehlých zákoutí. Autoři textů vás provedou stavební historií domů, seznámí vás s jejich obyvateli i pověstmi a událostmi, kterými jsou opředeny. Neváhejte a vydejte na objevnou cestu za zvířaty, bájnými bytostmi, vesmírnými objekty či řemeslnými výrobky, jež po staletí oživují fasády pražských domů…

Text: Soňa Thomová, Martin D. Antonín
Fotografie: Zdeněk Thoma, Michal Thoma

Nakladatel: BETA Dobrovský
Doporučená cena: 499 Kč 199 Kč

ISBN: 978–80–7306–384–9
EAN: 9788073063849
Formát: 516 stran, 31×24cm, česky, vázaná
Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Další knihy Zdeňka Thomy

 

Objednat

ČEKÁNÍ NA BÍLOU SMRT

Autor: Steve Loveček Lichtag – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 2 knih

Velký bílý žralok alias Bílá smrt. Děsil i vzrušoval odedávna. Mezi jeho největší (a bezvýhradné) obdivovatele patří Steve Loveček Lichtag. Když se mu před časem naskytla možnost sestavit špičkový filmařský a potápěčský tým, nezaváhal. Během jednoho roku pak vznikal dokument o ?velkém bílém?, unikátní tím, že se filmaři poprvé odvážili k děsivému objektu svého zájmu bez ochranných prostředků. Vznikl film, bylo pořízeno množství fotografií a vznikla také tato kniha. Poutavým a osobitým stylem čtenáře seznamuje se členy týmu, s technikou podmořské filmové práce, ale hlavně s vrcholem svého snažení, jímž byla řada setkání s nejnebezpečnějším podmořským predátorem. V jeho vyprávění nechybí dramatické ani humorné momenty, k nimž při realizaci takového projektu zákonitě muselo docházet. Pozoruhodný knižní obraz cesty za velkým bílým žralokem doplňují též skvělé fotografie.

Dotisk prvního vydání vyšel 31. března 2010.

Formát: 148 × 210 mm
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 172
Vydáno: 28. 11. 2002
ISBN: 807217200X
EAN: 9788072172009
Fotografie: Steve Loveček Lichtag, Richard Jaroněk, Dana Kubrychtová, Petr Červený, Christine Parks
Běžná cena: 298 Kč

Další knihy Steva Lovečka Lichtaga

Objednat

HORY, MÁ PANENKO

Autor: Radek Jaroš – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 4 knih a Andrea Jarošová

Radek Jaroš, autor úspěšných knih Dobývání nebe a Hory shora, je v současnosti nejznámějším českým horolezcem, který vystoupil na dvanáct osmitisícových vrcholů čtyř kontinentů. Publikace Hory, má panenko ukazuje tohoto špičkového sportovce očima jeho dcery, která sama sebe považuje za kavárenskou povalečku a nechápe, co její otec „tam nahoře“ vlastně vidí a hledá. Proto s ním vede rozhovory o zásadních věcech člověka, jak je definuje dětská hra – štěstí, neštěstí, láska, manželství, děti, bohatství, nemoc, smrt… Knížka ukazuje, jak o těchto záležitostech smýšlí nejen zralý čtyřicátník zvyklý na domov ukrytý pod iluzorním bezpečím stanového plátna uprostřed vysokohorských ledovců, ale také dvaadvacetiletá dívka, jejíž dětství a dospívání bylo proloženo množstvím neobvyklých událostí v kruhu „typicky české“ rodiny.

Publikaci ilustroval Pavel Čech, malíř, spisovatel a jeden z nejvýraznějších domácích komiksových autorů. Ve fotografické části knihy nás Radek Jaroš vezme na vrcholky svých milovaných himálajských velehor a dá nám nahlédnout do rodinného fotoalba.

Vazba: vázaná
Počet stran: 120 stran
Formát: 22 × 24 cm
Běžná cena: 299 Kč

Další knihy Radka Jaroše

Objednat

8 511 970 km2 Brazílie

Autor: Pavla Jazairiová – členka Českého klubu cestovatelů – autor celkem 9 knih

Obecná představa o Brazílii je dosti jednoznačná: tropický ráj, nekonečné písčité pláže, exotické ovoce, karneval, samba… Brazílie očima Pavly Jazairiové vypadá poněkud jinak. Autorka objevuje „Nový svět“ zbavený původních obyvatel, obrovské rozlohy prázdné země, také bývalou portugalskou kolonii, z které plynulo do Evropy nezměrné bohatství cukrové třtiny, kakaa, kávy, kaučuku, ale zejména zlata a drahokamů. Rovníková Amazonie, chudý severozápad, velká města – Rio de Janeiro, Sao Paulo, směsice přistěhovalců ze všech kontinentů, kteří vytvářejí nové dějiny této obrovské země a hledají svou identitu. Publikace je doplněna početnými fotografiemi autorčina společníka na cestách Jiřího Hůly.

Vazba: vázaná
formát 210×210 mm
počet stran 225
cena 299 Kč
ISBN 978–80–86212–78–4
kniha je k dostání v knihkupectvích

Další knihy Pavly Jazairiové

Objednat

JIŽNÍ AMERIKA – Z Buenos Aires na Machu Picchu

Autor: Petr Nazarov – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 2 knih

Kniha Petra Nazarova, nezávislého cestovatele, přibližuje čtenáři jeho putování napříč Jižní Amerikou pohledem člověka toužícího po poznání nového a neznámého, plnícího si svá dávná přání a cestovatelské sny.

Ve své knize popisuje nejen jedinečnost dechberoucích přírodních krás, kterých byl během své cesty svědkem a sociálně-kulturní odlišnosti, zvláštnosti a zvyky tolik typické pro jihoamerické obyvatele, ale s úctou a respektem hovoří také o odvrácené tváři lidského osudu, o extrémní chudobě a neutěšených životních podmínkách v Jižní Americe.

Toto osobité vyprávění ze čtyřměsíční cesty začínající v Buenos Aires a končící na Machu Picchu, jejíž trajektorie přechází přes hranice šesti jihoamerických států (Argentina, Brazílie, Paraguay, Bolívie, Chile a Peru) je spojené se zážitky ze setkání s paraguayskou dívkou Liz, které Petr Nazarov pět let finančně přispívá na školu a uspokojení základních potřeb s tím spojených.

Knihu dokresluje více než sto autentických fotografií, které přibližují nejen vzdálené země a jejich obyvatele, ale také řadu magických míst a raritních úkazů.

Vše je protkáno svérázným stylem cestovatele, který se nebojí čelit novým výzvám a poznáním, přičemž kniha sama o sobě nabízí řadu působivých zážitků, poznatků, inspirací, pocitů a dojmů, není tedy klasickým cestopisem zahrnujícím pouhé geografické údaje a kulturní specifika. Autorovým záměrem není poučovat, ale nechat čtenáře částečně nahlédnout na dobrodružnou cestu svýma očima.

Pro někoho může být kniha zajímavým přiblížením života jiného kontinentu a poznáním odlišné kultury, jinému může posloužit jako inspirace na cesty.

Nakladatelství: Petr Nazarov

Další knihy Petra Nazarova

Objednat

Cestou osudu a náhody – I. část

Autor: Roman Vehovský – člen Českého klubu cestovatelů – autor celkem 2 knih

Kniha Romana Vehovského Cestou osudu a náhody se liší od ostatních cestopisů jak destinací, tak časovým obdobím. V roce 2002 vyrazil autor s báglem na zádech pozemní cestou přes Indii do Austrálie, a jak sám říká, neměl tehdy ani ponětí, že se cesta protáhne na sedm let.

Vyrazil stopem, se spacákem a okopírovanými listy školního atlasu. Spíše než o cestopis se jedná o popis pouti, mozaiku nevšedních příběhů, setkání a zážitků. Na začátku byla inspirace lidmi, kteří svými příběhy ukázali, že cestování není výsadou bohatých. Nejen mezi řádky se dá vyčíst, že více než peníze je třeba mít k cestování dostatek času. V dnešní době, kdy se čas přepočítává na peníze, je tato kniha klíčem k poznání ceny přítomného okamžiku. Autor byl na své cestě mnohdy odkázán na přízeň osudu a dobrých lidí. Právě setkání s lidmi je podle Romana Vehovského cennější než štvanice po turistických atrakcích, mnohdy postrádající jakékoliv poznání.

Kniha je bohatě doplněna ojedinělými fotografiemi autora.

"Vím poměrně jasně, čím velkoformátová reprezentativní knížka plná barevných fotografií není. Nejde o klasický cestopis, nenajdete tu mapy ani popis navštívených památek, nejsou tu charakteristiky měst a zemí, není tu ani mnoho lyrických pasáží o přírodě. Jak tedy vlastně knihu popsat? Napadá mě impresionismus. Vzpomínejte, Monet, Manet, Gaugin, van Gogh,. Impresionisté nerespektovali tehdejší pravidla výtvarného umění a tvořili krátkými tahy štětce pomocí nemíchaných jasných barev. Kladli důraz na celkový efekt strukturovaného díla, které je možno vnímat až s určitým odstupem. Řekl bych, že Roman je zakladatelem impresionismu v cestopisné literatuře. Ač to je samozřejmě nadsázka, docela názorně vyjadřuje to, co bezprostředně po dočtení knihy cítím.

Předem je třeba říci, že vydaná kniha je první díl popisující zhruba polovinu sedmiletého putování světem a zahrnuje např. Indii, Thajsko, Laos, Indonésii, Austrálii, Japonsko, Čínu, Mongolsko a mnoho dalších zemí. Hlavní devizou a hodnotou jsou setkání s lidmi. Úžasná je autorova možnost ale i schopnost nespěchat, počkat na vhodný okamžik, chodit mimo tlupy turistů a seznamovat se s obyčejnými lidmi. Je to nepochybně i umění. Stejným dojmem o nespěchání a o setkávání s obyčejnými lidmi působí i bohatý fotografický doprovod, který troufám si říci vyčnívá mezi běžnými cestopisy současné produkce (vyjma snad cestopisů profesionálních fotografů)…

…Autor si vzal náročný úkol. Vysvětlit svoje pojetí cestování. Přitom toto pojetí od počátku nejspíš přesně neznal, cesta k němu mu trvala sedm let. Cestování, či jak jsem naznačil spíše správněji putování, chápe něco jako stav mysli či snahu o pochopení místa a lidí, k nimž přichází. Cílem je samo putování, hledání, cesta a nikoliv cílová destinace. Kam potom doputuješ je vlastně tak trochu vedlejší. V knize je stejně jako na obrazech impresionistů tisíce tahů štětcem. Fotky a zážitky. Jeden vedle druhého. Bez komentáře, někdy i bez souvislostí. Nikde žádné mapky, chybějí i popisky fotografií. Je na čtenáři, aby chtěl vidět propojení mezi jednotlivými body. Aby tuto hru obrazů přijal. Kdo to dokáže, kdo s dostatečným odstupem uvidí Romanův vnitřní obraz složený z krátkých tahů štětcem, ten na závěr knihy musí smeknout klobouk. A nejspíš si nenechá ujít druhý díl tohoto neobvyklého cestopisu."

Jiří Červinka, redaktor a publicista

Epilog

Už je tomu více než tři roky, co jsem se loučil slovy: „Za pár let jsem zpátky…“ Tehdy jsem měl na mysli časový horizont dvou, tří let. Dnes nemám ani ponětí, ve které části své pouti se nacházím. S určitostí jen vím, že domů bude cesta ještě hodně dlouhá.

Měl jsem nomádský sen. A stačilo tak málo, aby se změnil ve skutečnost. Na cestě člověk nemusí být boháčem, stačí objevit hodnotu času. Doma se může jeden týden v hodině proměnit v měsíc. Z měsíce je v minutě rok… Na otevřené cestě čas plyne jinak. Zpomalí se. V rychlém sledu přicházejí prožitky. Takové, jaké zůstanou v mysli na dlouhý čas.

Smysl každé cesty je dojít do cíle. Jenže tak, jak popsali mnozí, již se vydali vstříc dálkám, poznávám i já, že cílem se postupně začíná stávat cesta sama. Kam člověka dovede? S kým ho seznámí? Co mu ukáže? Co vezme? Co dá? Bude odpověď čekat na pomyslném konci, nebo ji naleznu právě uskutečněním té cesty? Tak či onak, je třeba se po ní vydat. Po Cestě osudu a náhody.

Počet stran: 218 celobarevných stran
Formát: A4
Rok vydání: 2010
ISBN: 978–80–904714–1–2
KNIHA JE VYPRODANÁ

Další knihy Romana Vehovského

Objednat

Pokud jste nenašli svého oblíbeného autora cestopisů na této stránce, najdete ho na některé z podstránek: Nové Knihy a Autoři jedné knihy