MARTIN MYKISKA – KNIHY A CESTOPISY

PO ZAMRZLÉ ŘECE DO NITRA HIMÁLAJE

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů

Jen za nejtřeskutějších mrazů se domorodcům zapadlého himálajského údolí Zanskar otevře na několik týdnů horami kuriózní spojnice s civilizací ? zčásti zamrzlá řeka. Na stokilometrový pochod do Ladaku nebo zpět se vydávají i matky s miminky na zádech nebo starci. Kniha líčí nejen dobrodružnou cestu po ledu, ale i zvláštnosti života obyčejných lidí, se kterými autor strávil mnoho chvil v jejich zapadlých vesničkách, samotách či klášterech skrytých v nitru severoindického Himálaji.

Formát: 232krát 165 mm (formát B5)
Počet stran: 208, 80 stran barevné přílohy
Vydáno: listopad 2013, reedice
ISBN: 80–903044–5–1
Cena: 345,– Kč, při přímé objednávce 299,–Kč

Objednat

Pět měsíců v Himálaji aneb Ladak očima české rodiny

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů, Barbora Mykisková

Pět měsíců prožil Martin Mykiska s celou rodinou, synům bylo 3 a 5 let, v malé vesnici v himálajské oblasti Malý Tibet. Při líčení exotické životní etapy se v knize rodiče střídají, čímž vznikla zajímavá výpověď o tom, jak se celá rodina vyrovnala s neobvyklými podmínkami – jak při každodenním životě v dočasném domově, tak při dobrodružných výpravách do hor. Díky délce pobytu dává kniha nahlédnout v nebývalé míře také do života lidí jedné z nejdrsnějších končin planety – a to nejen očima zkušeného cestovatele Martina Mykisky, ale i jeho ženy, která se v tamních podmínkách musí naučit žít, včetně „maličkostí“, jako praní prádla v potoce nebo koupání dětí. Součástí rodinné výpovědi jsou ilustrace Vojty a Mojmíra, které s dětskou upřímností zachycují detaily ladackého prostředí, kterých si dospělí mnohdy ani nevšimnou.

Nakladatel: Martin Mykiska (nakladatelství MTM)
Počet stran: 204, 80 stran barevné přílohy
Vydáno: září 2010
MOC: 295,– Kč

Objednat

Jižní Amerikou přes stolové hory do Bolívie

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů a Barbora Mykisková

Několikaměsíční putování autorů zavede čtenáře do strhující divoké přírody venezuelských stolových hor a vodopádů, do pralesní brazilské Amazonie či do bolivijských pralesů i velehor a mezi temperamentní obyvatele Venezuely, Brazílie a Bolívie. Dobrodružné a bezprostřední zážitky ze setkání se zlatokopy, hledači diamantů, brazilskými kovboji, andskými indiány, pamětníky smrti revolucionáře Che Guevary, českými krajany či dědici tajemného jezuitského státu na území bolivijské Amazonie doplňuje ženský pohled Barbory, která se stala Martinovi věrnou a odvážnou partnerkou na jeho nejdelší cestě po Jižní Americe. Při líčení zážitků v knize se autoři střídají, čímž vzniklo srovnání mužského a ženského pohledu na dlouhou cestu a exotická místa.

Počet stran: 172 stran textu, 80 stran barevných fotografií, 120 černobílých fotografií v textu, 25 pérových kresbiček v textu
Formát: B5
vazba: pevná
Vydalo: nakladatelství MTM v listopadu 2007
MOC: 295 Kč

Objednat

Jižní Amerikou přes Patagonii k Orinoku

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů a Barbora Mykisková

Osm zemí Jižní Ameriky projetých během osmi měsíců, trasa dlouhá přes 26 000 km, uskutečněná převážně stopem a v přírodě pěšky. Opětovné návraty to Jižní Ameriky. To jsou výchozí podmínky pro poměrně ucelené poznání Jižní Ameriky. Kniha vychází z osmiměsíčního putování po Chile, Argentině, Uruguayi, Bolívii, Peru, Ekvádoru, Venezuele a Kolumbii, kdy se autoři dostali do nejrůznějšího prostředí od vysokých hor až po pralesy, či mezi nejrůznější obyvatele Jižní Ameriky. Knihu rozšiřuje řada ucelených reportáží.

192 stran textu prokládaného 150 černobílými fotkami a 200 pérových kresbiček, 80 stran barevné fotografické přílohy a na předsádkách přehledné situační mapy.
MOC 295,– Kč
ISBN 978–80–903044–7–5

KNIHA JE ROZEBRÁNA

Objednat

Afghánistán, prach a růže – putování Afghánistánem za Tálibánu a po jeho pádu

Autor: Martin Mykiska  – člen Českého klubu cestovatelů

O tom, co říkají politici, se snadno dočtete v denním tisku. Tato kniha je o tom, co říkají prostí Afghánci. Ti, kteří v těžkých podmínkách zničené země žijí, mluví, myslí a pracují a navzdory všemu ve svých zahradách pěstují růže. V knize jsou shrnuty zážitky ze dvou dobrodružných cest do Afghánistánu: v roce 1999 za Tálibánu a letos na jaře. Navíc zde najdete zpracovanou afghánskou historii od nejstarších dob po tragické období posledních 23 let (až do pádu Tálibánu), některé další zajímavosti (etnografické složení, původ burky, apod.) a ukázky afghánské, tálibánské a další tematicky spřízněné poezie.

140 stran textu, 80 stran barevných fotografií a na 20 drobných kresbiček. Vydalo nakladatelství MTM v listopadu 2002 MOC 295,– Kč, pro členy CKC se slevou.

KNIHA JE ROZEBRÁNA

Objednat

Byl jsem rok v Antarktidě – daleko od civilizace, mezi tučňáky a tuleni

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů

Kniha o drsné, ale čarokrásné polární přírodě a třech mužích, kteří se v ní snaží přežít a zažijí mnoho napínavých, ale také překrásných chvil. V závěru knihy zařazena celá řada zajímavých informacich o Antarktidě a jejím objevování, přírodě a vědecké práci na ostrově Nelson.

(216 stran textu, 64 stran fotografické barevné přílohy, na 180 černobílých fotografií a drobných ilustrací v textu.) Cena pro členy klubu typu C a výše 265,– Kč

Objednat

Pěšky stopem lodí Jižní Amerikou

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů

Pampy, pouště, velehory i pralesy, Machu Picchu, jezero Titicaca, malé indiánské vesničky i jihoamerická velkoměsta – to vše je Jižní Amerika. Autor putoval sám pět měsíců přes Argentinu, Chile, Bolívii, Peru, Brazílii a Kolumbii, cestoval pěšky, s náklaďáky, kamiony, osobními i nákladními vlaky, nákladním letadlem nebo loděmi v Amazonii.

(120 stran textu a 80 stran plných kvalitních barevných fotografií) Cena pro členy klubu typu C a výše 265,– Kč

KNIHA JE ROZEBRÁNA

Objednat

Dvacet tisíc mil dlouhý podzim aneb pěšky stopem Severní Amerikou

Autor: Martin Mykiska – člen Českého klubu cestovatelů

Při autostopu z Aljašky až na Floridou se dá USA a Kanada poznat trochu jinak než z luxusních autokarů. Řada zajímavých známostí přiblíží čtenáři Ameriku prostých lidí a jejich radostí, starostí i zábavy. S životem velkoměst nebo rušného okolí Niagarských vodopádů kontrastují nejzapadlejší kouty aljašské severské divočiny, lososí potoky plné medvědů nebo život rybářů na ostrově Kodiak.

(80 stran textu a 80 stran barevných fotografií) Cena pro členy klubu typu C a výše 248,– Kč

Objednat