Hledám spolucestovatele

Také hledáte někoho pro společné cestování? Pokud jste našimi členy, můžete nám zaslat svůj „inzerát“ na adresu: CeskyKlubCestovatelu@seznam.cz, nebo info@ckc.cz. Rádi jej umístíme na tuto stránku :-)

SUDÁN – Výprava č.2 – okruh na jih a východ od Chartúmu

Ahoj všem, v únoru 2015 se chystáme na okruh další částí Sudánu. Nabízíme možnost se k nám přidat, máme jedno místo volné (když se zmáčknete, tak dvě).

Itinerář – Chartúm, Old Dongola, Gebel Barkal, Port Sudán (potápění, šnorchlování), Bedja tribe, Kassala (velbloudí trh a dostihy), národní park Dinder (safari), Sennar zpět Chartúm. Pyramidy jsme sice navštívili při poslední návštěvě, ale bylo špatné světlo a objevili jsme nové zajímavosti – pronajaté auto, kempování v poušti, stravování snídaně domorodá a večeře společné vaření (nejspíš).

Vezmeme s sebou parťáka naladěného na stejnou vlnu jako my. Po předešlé špatné zkušenosti bychom rádi, v rámci možností, uspořádali osobní setkání předem.

Zajímá-li někoho Sudán jinak než co se píše v médiích, tak se ozvěte přímo na email andy.ka@centrum.cz nebo přes FB www.facebook.com/…hinginafrica .

Sudán je horká a velmi vřelá země, nabízí památky, které sice nejsou tak nablýskané jako v Egyptě, ale mají mnohem větší kouzlo už především proto, že se o nich nikde moc nepíše a na prohlídku nečeká zástup turistů. Domorodí lidé jsou přátelští, pohostinní a fajn lidé. Je to prostě super země pro ty, kdo vyhledává něco jiného než turisticky převálcované destinace.

Do batohu zabalit spacák, osobní věci, možná i stan nebo moskytiéru, fotovybavení, peníze (v USD), nějaký hrnek a příbor, a hlavně dobrou náladu a zájem o tuto zemi.

Ptejte se, co Vás zajímá…

Andrea

Aljaška, Kanada, Chile, Patagonie, Vietnam, Laos, nebo…

Vážení příznivci dálek,

oslovil mne kamarád, který se s manželkou chystá někdy v termínu cca od 19.7 do cca 16.8.2014 na cca dvou týdenní cestu za exotikou mimo evropský kontinent. Konečná destinace zatím není jednoznačně dána (návrh Aljaška nebo Kanada nebo Chile nebo Patagonie nebo Vietnam nebo Laos nebo ?), záleží na dohodě, možnosti letenek, atd. Tímto se prostřednictvím D-KLUBu obrací na spřízněné duše, které rovněž rády cestují na vlastní triko bez cestovky a na připravovanou expedici shánějí nejlépe druhý pár. V případě zájmu se obraťte přímo na Lukáše Madryho, 602527875, madry@projekt2010.cz.

Makalu 2014

Chcem poprosit o pomoc pri hladani spolucestovatelky (idealne zeny, ale moze byt aj muz). Chcem ist buducu jar na Makalu. Zatial je nadejnych 8 ludi, takze hadam nas bude dost a pojdme. Potrebujem ale zohnat partacku.

S pozdravom, Lucia Kazarova Kontakt: lkazarova@gmail.com

TAJEMNÝ MANANG A JEZERO TILIČCHO – EXPEDICE

Termín: 4. až 25. červenec 2013 (22 dní)

jezdecký festival ve stínu Annapúrny a trek k vysokohorské­mu jezeru

Káthmándú – Manang – Tiličcho – Thorung-la – Muktináth – Džomsom – Pókhara

Pohodový vysokohorský trek v Nepálu s poznáváním místní kultury. Po trase oblíbeného okruhu kolem masivu desáté nejvyšší hory světa Annapúrny dojdeme do horské vesnice Manang. Ta je domovem svérázného etnika Nešangů, které dodnes dodržuje své starobylé původem tibetské tradice. Staneme se svědky dramatického jezdeckého festivalu Jartung, při němž mladí muži soutěží v rychlosti a obratnosti jízdy na koni. Průvodce Michal Thoma má k Manangu speciální vztah ? v roce 2011 zde ve spolupráci se svým otcem Zdeňkem uspořádal fotografickou výstavu Manang po třiceti letech (http://manang.thoma.cz), která byla později vidění i v ČR. Z Manangu se vypravíme po zřídka používané stezce k jezeru Tiličcho, ve výšce 4949 metrů. Jde o jedno nejvýše položených horských jezer na světě. Pohled na jeho azurovou hladinu mezi zasněženými štíty je nezapomenutelný. Čeká nás i přechod průsmyku Thorung-la. Díky dobré aklimatizaci nás jeho výška 5416 metrů nemůže zaskočit. Ačkoliv je akce pořádána během letního jihoasijského monzunu, Manang se nachází v dešťovém stínu massivu Annapúrny a pro výpravu k jezeru Tiličcho jde o nejvhodnější období.

Více informací o pořádném treku naleznete v letáčku.

Kanada

Hledám parťáka na roční pobyt v Kanadě. Vízum working holiday. Vyřízeni trvá max. 2 měsíce. Chtěl bych jednat rychle a na konci záři odlete…Nějaké zkušenosti s cestováním mam (Nový Zéland, Austrálie,…) Najde se někdo?? :-) můj e mail: Svotka@seznam.cz

Ukrajina Balkán

Sháním nějakého pohodového dobrodruha, který by srpnu podnikl cestu na východ (Ukrajina, Balkán…) Předpokládaná doba cca 14 dnů. Moje představa je nezávazné toulání s batohem na zádech, příp. na konci 1–2 dny moře, lokalita dle dohody. Petr, Plzeň, fpevlk@seznam.cz

Přejezd USA na kole

Hledám pohodového cestovatele-cyklistu na cestu napříč USA na kole. Chtěl bych cestovat po silnici ROUTE 66 z Chicaga do Los Angeles (cca 4000km). Cesta by se dala prodloužit o úsek New York – Chicago na východě nebo o přejezd z Los Angeles do San Francisca na západním pobřeží. Dva čeští cyklisté tuto cestu z New Yorku až do San Francisca již úspěšně absolvovali (dohromady cca 7000km). Samotná ROUTE 66 má již několik českých pokořitelů. Ideální termín pro uskutečnění cesty je asi přelom září/říjen. Na přejezd samotné ROUTE 66 by mělo stačit 35 dní. Případné prodloužení cesty by se vyřešilo individuálně. Chtěl bych cestovat na těžko, všechny věci s sebou na kole, přespávat v motelech. Pokud by se mezi Vámi našel někdo, kdo by chtěl podobnou cestu uskutečnit, rád s Vámi proberu podrobnější informace. S pozdravem Zdeněk Mareš kontakt: zmarsoun@centrum.cz