ZDENĚK THOMA – KNIHY, CESTOPISY, KATALOGY, OBRAZOVÉ PUBLIKACE A KALENDÁŘE

77 čajů pro laiky i labužníky

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů Fotografie: Michal Thoma, Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Aleš Juřina, Jiří Šimsa Grafická úprava: Kamila Thomová

Čaj je hned po vodě druhý nejrozšířenější nápoj vůbec. Ze své kolébky ve starověké Číně se rozšířil do celého světa a dnes se pěstuje v desítkách zemí na pěti kontinentech. Existují stovky druhů a variant čaje, jež se liší vzhledem a barvou lístků, chutí nálevu i správným způsobem přípravy a pití. Kniha 77 čajů – pro čajové laiky i labužníky vám představí ty nejlepší černé, zelené, polozelené i bílé čaje z Číny, Japonska, Indie, ze Srí Lanky a dalších zemí. Dozvíte se, jak se tyto čaje pěstují a zpracovávají, naučíte se rozeznávat kvalitní sorty a hlavně dostanete návod, jak si různé druhy čaje připravit a vychutnat. Kniha je koncipována jako průvodce pro každého milovníka kvalitního čaje, ať už začátečníka, jenž si chce rozšířit obzory, tak i znalce, který se chce o svém oblíbeném nápoji dozvědět víc.

Formát: 224 stran, 12,7×19,8 cm, pevná vazba
Jazykové mutace: čeština, slovenština
Vydáno: září 2014
ISBN: 978–80–7391–871–2
Cena: 299 Kč

Objednat

Praha

Autor: Soňa Thomová Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma Grafická úprava: Kamila Thomová

Praha je město nespočtu proměnlivých tváří. Na každého zapůsobí trochu jinak. Někoho její krása zasáhne zlehka a nečekaně, přesto však nesmazatelně. Jiného zcela pohltí, neurvale a bezohledně ho vtáhne dovnitř, opřede ho plejádou staletých snů a pradávných legend, omámí temnou silou čarovných nocí, v nichž ulicemi táhnou průvody hospodských flamendrů a kavárenských povalečů ruku v ruce s mihotavými zástupy duchů a strašidel. Nádherné pražské výhledy i malebná pražská zákoutí odedávna lákaly ke zpodobnění. Mnoho malířů, grafiků a od poloviny 19. století i fotografů se snažilo jejich půvab zachytit a postihnout. Už dlouhá léta se o to pokoušejí i autoři této knihy, známí pražští fotografové a dobrodruzi Zdeněk a Michal Thomovi, otec a syn. Spojuje je nejen pouto pokrevní, ale i vášeň pro cestování. Na vlastní kůži okusili mnohé nepřeberné krásy zeměkoule, ale – jak sami přiznávají – Praha je nezaměnitelná, jedinečná. Je pro ně nejkrásnějším městem na celém světě.

Formát: 144 stran, 23×29 cm, pevná vazba; menší verze: 20×26 cm, brožovaná
Jazykové mutace: čeština, angličtina, ruština
Vydáno: červen 2014
ISBN: 978–80–7391–862–0
Cena: 348 Kč

Objednat

101 nejkrásnějších domovních znamení Prahy

Autoři: Soňa Thomová, Martin D. Antonín

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma

Kniha vám nabídne nevšední procházku magickou a tajuplnou Prahou, jejíž mimořádné kouzlo během tisíciletí stavebního i duchovního vývoje do svých tenat polapilo mnoho slavných osobností, umělců či romantických snílků. V centru pozornosti však tentokrát nebudou nádherné pražské výhledy, honosné paláce, malebná zákoutí či vznosné věže a chrámy, ale především starobylé měšťanské domy ozdobené domovním znamením. Tento originální architektonický prvek rozhodně stojí za pozornost ? skrývá v sobě nespočet barvitých příběhů, tajemných symbolů a jinotajů. V minulosti sloužil k lepší orientaci, nyní však plní funkci spíše estetickou. Nenechte se však zmást, dávná historie a zkušenost našich předků se nám vryla do duše a paměti víc, než si vůbec uvědomujeme. A tak stále chodíme s přáteli na pivo ke Dvoum sluncům, na romantické schůzky ke Třem housličkám a na výstavy do domu U Kamenného zvonu.

Snímky renomovaných fotografů, vám přiblíží nejen 101 pražských domovních znamení, ale i samotnou podobu domů, které prošly rozličnými stavebními epochami od dob románských po dnešek. Dýchá z nich nálada i nesporný genius loci rušných pražských ulic i odlehlých zákoutí. Autoři textů vás provedou stavební historií domů, seznámí vás s jejich obyvateli i pověstmi a událostmi, kterými jsou opředeny. Neváhejte a vydejte na objevnou cestu za zvířaty, bájnými bytostmi, vesmírnými objekty či řemeslnými výrobky, jež po staletí oživují fasády pražských domů?

Text: Soňa Thomová, Martin D. Antonín
Fotografie: Zdeněk Thoma, Michal Thoma

Nakladatel: BETA Dobrovský
Doporučená cena: 499 Kč 199 Kč

ISBN: 978–80–7306–384–9
EAN: 9788073063849
Formát: 516 stran, 31×24cm, česky, vázaná
Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Objednat

Historická města Čech a Moravy

Autoři: Marie Homolová, Soňa Thomová, Petr Freiwillig, Petr Bažant

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma a další

V září 2011 vychází velká obrazová publikace na které jsme pracovali značnou část roku 2010 a 2009.

Výpravná obrazová publikace Historická města Čech a Moravy vás provede po cestách, kterými kdysi projížděly královské průvody, táhla domácí i cizí vojska a procházela procesí poutníků. V naší knize najdete více než 40 portrétů měst, která vynikají svou starobylostí a krásou a v naší pestré historii sehrála významnou roli.

Text: Marie Homolová, Soňa Thomová, Petr Freiwillig, Petr Bažant
Fotografie: Zdeněk Thoma, Michal Thoma a další

Doporučená cena: 1188,– Kč
Nakladatel: Reader´s Diges­t Výběr

Formát: 520 stran, 28 × 221 cm, pevná vazba
Vydáno: září 2011
ISBN: 978–80–7406–177–6

Objednat

Praha v zrcadle staletí

Autoři: Soňa Thomová, Michal Thoma

Fotografie: Michal Thoma, Zdeněk Thoma  – člen Českého klubu cestovatelů

V listopadu 2010 vyšla zatím naše poslední kniha s titulem Praha v zrcadle staletí.

Publikace je unikátním souborem sedmdesáti srovnávacích fotografií historického jádra Prahy, doprovázených půvabnými, a přitom zasvěcenými texty v českém a anglickém jazyce. Ke snímkům 100 let starým pořídili fotografové současný protějšek v přesně stejném záběru. Dvě dvojice panoramatických záběrů jsou umístěny na rozkládacích stranách. Kniha je jedinečným svědectvím toho, že Praha před sto lety byla okouzlující a tajemná – stejně jako dnes.

Vznik publikace podpořila Městská část Praha 1.

Text: Soňa Thomová, Michal Thoma
Fotografie: Michal Thoma, Zdeněk Thoma

Doporučená cena: 399,– Kč
Nakladatel: Knižní klub

Formát: 168 stran, 237 × 237 mm, 806 g, pevná vazba, český a anglický jazyk
Vydáno: 2010/11
ISBN: 978–80–242–2868–6

Objednat

Ostrov čaje

Autor: Soňa Thomová

Fotografie: Zdeněk Thoma  – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma

Spolu s autory navštívíte nížinné i vysokohorské čajové plantáže v rozličných denních dobách. Ráno, kdy z plantáží odplouvají mlžné opary a strmá úbočí porostlá svěže zelenými keříky ožívají štíhlými postavami sběraček křehkých čajových lístků, či večer, kdy slunce podmanivou hrou světel a stínů vykouzlí z nespočtu čajových keřů efektní abstraktní obrazce a dodá krajině ještě fantastičtější podobu?

Text: Soňa Thomová
Fotografie: Zdeněk Thoma, Michal Thoma
Design a sazba: Kamila Thomová

Nakladatel: Argo
Doporučená cena: 149 Kč

ISBN: 978–80–257–0323–6
EAN: 9788025703236
Formát: 96 stran, 16×11cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2010

Objednat

Cesty tažných mraků

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

„Haiku i fotografie mají mnoho společného,“ říká Zdeněk Thoma: „v obou případech jde o zachycení jedinečného okamžiku ztvárněného tak, aby ještě dlouho potom, co děj proběhl, mohl na člověka působit neopakovatelnou atmosférou.“ V této malé publikaci budete spolu s autorem putovat svéráznou japonskou krajinou ve stopách mistrů japonské poezie.

Fotografie: Zdeněk Thoma
Design a sazba: Kamila Thomová

Nakladatel: Argo
Doporučená cena: 149 Kč

ISBN: 978–80–257–0313–7
EAN: 9788025703237
Formát: 96 stran, 16×11cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2010

Objednat

Tři kroky k Nirváně

Autor: Soňa Thomová

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma

V jihovýchodní Asii vznikaly a zanikaly mocné říše, které po sobě zanechávaly podivuhodné architektonické areály. Monumentální kamenná města byla opouštěna, ztratila se v džungli, upadla v zapomnění. Tři místa jsou výjimečná: Angkor, Pagan, Borobudur. Fotografie, doprovázené krátkým textem, ukazují krásu těchto chrámových areálů i jejich působivé zasazení do krajiny.

Text: Soňa Thomová
Fotografie: Zdeněk Thoma, Michal Thoma
Design a sazba: Kamila Thomová

Nakladatel: Argo
Doporučená cena: 149 Kč

ISBN: 978–80–257–0314–4
EAN: 9788025703144
Formát: 96 stran, 16×11cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2010

Objednat

Tam, kde kameny mají duši

Autor: Soňa Thomová

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Působivé fotografie Zdeňka Thomy vás zavedou do fascinujícího světa zenových zahrad určených k nekonečným meditacím, jež „hledajícím“ pomohou prožít satori, těžko postižitelný pocit duševního klidu a rovnováhy spojený s nenadálým prohlédnutím smyslu bytí, které od základů změní dosavadní nazírání na svět. Fotografie doprovází text, přibližující jednotlivé zahrady, ale i zenbuddhistické učení plné náznaků a hádanek, jimiž si horliví vyznavači zenu tříbili mysl a brousili schopnost odhalovat netušené stránky jevů.

Text: Soňa Thomová
Fotografie: Zdeněk Thoma
Design a sazba: Kamila Thomová

Nakladatel: Argo
Doporučená cena: 149 Kč

ISBN: 978–80–257–0315–1
EAN: 9788025703151
Formát: 96 stran, 16×11cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2010

Objednat

Na čajové stezce – katalog k výstavě

Autoři: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma a Soňa Thomová

Výstavní katalog fotografického triptichu Na čajové stezce Zdeňka a Michal Thomových obsahuje reprezentativní výběr fotografií a informace o výstavních souborech.

Elektronickou verzi katalogu posyktujeme ke staženi zdarma:

Autoři fotografií: Zdeněk Thoma, Michal Thoma
Autor úvodního textu: Helena Honcoopová
Autoři textů: Soňa, Zdeněk a Michal Thomovi
Překlad do angličtiny: Adrian Dean
Grafická úprava: Kamila Thomová

Doporučená cena: 99 Kč

Rok vydání: 2008
Formát: A4, 64 stran, česky a anglicky, šitá vazba

Objednat

Příběh čaje

Autoři: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Soňa Thomová a Michal Thoma

Šálek čaje v sobě vždy měl a stále má ukrytý určitý význam. Stal se zastavením v rušném koloběhu života, společníkem osamělých chvil i přátelských posezení, osvěžením těla a duše. Je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na Zemi a bez nadsázky se dá říct, že ovlivnil nejen životní styl nespočtu lidí, ale i dějiny mnoha států. S každým šálkem čaje se budete dotýkat historie i přítomnosti, s každým přivoněním budete spjati s lidmi žijícími v dobách minulých i budoucích.

Příběh čaje se začíná odvíjet v Číně. Čaj doprovázel Číňany téměř od počátku jejich dějin, čínští vzdělanci ho pokládali za nejkultivovanější nápoj. Pro Tibeťany se čaj s jačím máslem stal prostředkem pro snadnější přežití na nekonečných cestách po čarokrásných, leč nehostinných himálajských pláních. V Japonsku dostalo pití čaje svébytnou a kultivovanou podobu v podivuhodném čajovém rituálu, v němž každý úkon, každý sebemenší pohyb má přesně určenou roli i filozofický význam. V Indii se odehrávalo barvité a drsné dobrodružství ctižádostivých mužů, kteří se vydávali do neznámých končin, aby mýtili pralesy a vysazovali keře čajovníků.

I příběh o tom, jak se čaj šířil dále do světa, je plný zajímavostí. Čaj se stal zlatonosným obchodním artiklem, kvůli čaji vznikaly války, vysoké clo na čaj se stalo záminkou pro vyhlášení boje amerických osadníků za nezávislost. Prvními Evropany, kteří na počátku 17. století propadli čaji, byli Holanďané, ale teprve anglický čaj o páté se stal pojmem, který vstoupil do kulturního povědomí lidí celého světa.

Čaj má za sebou více než třítisíciletou historii a kulturní vývoj. Je opěvován intelektuály a jeho blahodárné účinky na lidský organismus jsou garantovány mnoha vědeckými studiemi. Zahání únavu, zvyšuje imunitu těla vůči nemocím (ale i vůči znečistěnému životnímu prostředí a radiaci), funguje jako lehké afrodisiakum, jeho pravidelné pití prokazatelně prodlužuje život.

Čaj má stovky rozličných chutí a vůní, je to nápoj dokonalé harmonie a lidského souznění. Hezky to vyjádřil jeden z největších současných čajových mistrů Sóšicu Sen XV.:

S miskou čaje lze dosáhnout opravdového míru a mírumilovnost, která vyzařuje z misky čaje, lze sdílet. Může se stát i základem životního stylu.

Autoři: Soňa Thomová, Zdeněk Thoma, Michal Thoma

Nakladatel: Argo
Maloobchodní cena: 999 Kč

Formát: 400 stran, 30×21cm, česky?, vázaná
Počet ilustrací: 507
ISBN: 80–7203–447–2
EAN: 9788072034475
Rok vydání: 2002 (1. vydání)

Objednat

Praha

Autor: Soňa Thomová

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Knížka do kapsy s více než 90 snímky nejkrásnějších pražských objektů a scenérií. Vyšla i v angličtině a němčině. Krásný dárkový předmět!

Text: Soňa Thomová
Fotografie: Zdeněk Thoma

Doporučená cena: 189 Kč (váz. s DVD), 94 Kč (brož.)
Nakladatelství: Knižní Klub (Euromedia Group)

Formát: 14×12,5 cm, 64 stran, verze vázaná a brožovaná
Rok vydání: 2008
ISBN: 978–80–242–2317–9

Objednat

Podivuhodný svět bonsají

Autoři: Věna Hrdličková, Petr Herynek

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Autoři, renomovaní znalci asijské kultury a zkušení pěstitelé bonsají v textu nastínili hlavní historické rysy vývoje bonsají i estetické zásady podle nichž se tvorba miniaturních stromků už po staletí řídí. Na rozdíl od jiných publikací o bonsajích se autoři zabývají také evropskou a tedy i českou bonsajistickou scénou. Kniha je doprovázena více než 250 fotografiemi.

Text: Věna Hrdličková, Petr Herynek
Fotografie: Zdeněk Thoma
Kresby: Miroslav Pinc

Doporučená cena: 530 Kč
Nakladatelství: Ar­go

Formát: 21 cm x 29 cm, 196 stran
Rok vydání: 2008
ISBN: 978–80–257–0060–0

Objednat

Hrady a zámky Čech, Moravy a Slezska

Autoři: Soňa Thomová, Marie Homolová

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Petr Hron, Dalibor Kusák a další

Tato nevšední výpravná publikace v sobě spojuje přednosti knih o historii, architektuře, ale i mýtech. Pojednává o 70 nejkrásnějších hradech a zámcích České republiky. Knihu doplňuje přes 600 barevných fotografií a 200 dobových dřevořezů, obrazů i kreseb.

Text: Soňa Thomová, Marie Homolová
Fotografie: Zdeněk Thoma, Petr Hron, Dalibor Kusák a další

Doporučená cena: 1188 Kč
Nakladatelství: Reader´s Diges­t Výběr

Formát: 28,5×22 cm, 512 stran
Rok vydání: 2007
ISBN: 978–80–86880–60–0

Objednat

Tibet ? země pod ochranou bohů

Autor: Zuzana Ondomišiová

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Zuzana Ondomišiová

Tibet ? slovo, které ve vaší hlavě roztočí kolotoč nejrůznějších představ. Země velehor, věčného ledu a sněhu, pustých náhorních plání, tajemných klášterů a osobitých zvláštních lidí. Země plná mystického kouzla, jež se stala věčnou výzvou pro nepokojné duše. Obrazová publikace velkého formátu vám přiblíží Tibet v celé jeho kráse na 230 barevných fotografiích občas pořízených v oblastech, kam se jen těžko daří proniknout.

Text: Zuzana Ondomišiová
Fotografie: Zdeněk Thoma a Zuzana Ondomišiová

Doporučená cena: 249 Kč
Nakladatelství: Kartografie Praha

Formát: 22 cm x 31,5 cm, 208 stran
Rok vydání: 2006
ISBN: 978–80–7011–875-X

Objednat

Pod hradbou Himálaje aneb Hledání Šangri-la

Autoři: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Michal Thoma a Soňa Thomová

Kniha je vyprodaná.

Každý z nás určitě slyšel o legendárním údolí věčné blaženosti a štěstí, v němž si uchováte svěžest mládí a v tichém rozjímání se doberete nadčasových životních pravd. O místě, kde uprostřed velehor žijí moudří oduševnělí lidé. Mnozí z nás by chtěli Šangri-la navštívit a daleko od našeho přetechnizovaného světa plného problémů v něm nějaký čas žít. Autoři knihy se pokusili ono bájné údolí najít a na himálajských stezkách strávili nemálo času. Kniha vám však přiblíží nejenom podivuhodnou krajinu Nepálu a Ladaku, ale i neuvěřitelně spletité národnostní, náboženské a společenské vztahy.

Text: Soňa, Zdeněk a Michal Thomovi
Fotografie: Zdeněk Thoma, Michal Thoma

Doporučená cena: 449 Kč (vyprodáno)
Nakladatelství: Mladá Fronta

Formát: 17 cm x 24 cm, 280 stran
Rok vydání: 2005
ISBN: 978–80–204–1316–2

Objednat

Skvosty Prahy

Autoři: Petr David, Vladimír Soukup

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Exkluzivní obrazová publikace představuje nejkrásnější, nejvýznamnější a nejzajímavější architektonické, kulturní, historické i přírodní pozoruhodnosti Prahy. Je sestavena jako poznávací procházka: čtenáře zasvěceně provádí městem. První kroky vedou do srdce českého království na Pražský hrad. Postupně poznáváme celé město, jeho paláce, kostely, kláštery, zajímavé měšťanské domy, i zahrady. Kniha vyšla v češtině, angličtině, němčině a dokonce i v polštině, maďarštině a slovenštině.

V roce 2010 se na knižním trhu objevila zmenšená mutace v češtině a angličtině, kterou lze koupit za pouhých 215,–Kč.

Text: Petr David, Vladimír Soukup
Fotografie: Zdeněk Thoma

Doporučená cena: 399 Kč

Nakladatelství: Knižní klub (Euromedia Group)

Formát: 22,5×30 cm, 208 stran
Rok vydání: 2004
ISBN: 80–242–1176–9

V letech 2006 až 2010 vyšly v Knižním Klubu další tři obrazové publikace v obdobné grafické úpravě jako Skvosty Prahy, které svými fotografiemi doprovodil Zdeněk Thoma.

Skvosty lázní
Skvosty hradů
Skvosty skal a skalních měst – KNIHA JE VYPRODÁNA

Objednat

Česko

Autor: Soňa Thomová

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

V obrazové publikaci Česko se autorům podařilo představit krásy země jiným způsobem než je obvyklé. Publikace je totiž rozdělena do pěti částí nazvaných Krajina, Praha, Města, Historie, Venkov a nedělá si aspiraci, aby zde byla beze zbytku ukázána všechna místa ČR, jde spíše o reprezentační výběr. Protože kniha vyšla ve čtyřech jazykových mutacích, odvážejí si ji zahraniční turisté jako dárkový předmět. Anglický recenzent ji nazval coffee-table book, což je termín pro krásné ukázkové knihy, které vhodně doplňují domácí interiér jako osobitý artefakt. Zásluhu na tom má i nápaditá grafická úprava Braňo Gajdoše. Tato publikace je mimořádně úspěšná: do konce roku 2010 se prodalo v české verzi 2.470 kusů, v německé 2.046 kusů, ve francouzské 2.522 kusů, a v anglické úžasných 11.925 kusů.

Text: Soňa Thomová
Fotografie: Zdeněk Thoma

Doporučená cena: 399 Kč
Nakladatelství: Slovart

Formát: 30× 24 cm, 128 stran
Rok vydání: 2002
ISBN: 80–7209–791–1

Objednat

Japonská mozaika

Autoři: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Soňa Thomová

Kniha je vyprodaná.

Cestopisná publikace od Soni Thomové a Zdeňka Thomy, která nese podtitul Japonci v kimonu i bez kimona, je doprovázená dvěma stovkami snímků a představuje Japonsko v jeho nejtypičtějších podobách. Obklopí a pohltí vás překotný a dravý ruch velkoměst, nahlédnete do rodinných vztahů i koloběhu života rybářů a vesničanů. Objevíte poezii a půvab divokých hor, bouřících sopek a divukrásného mořského pobřeží. Seznámíte se s tradičním uměním, tvorbou japonských zahrad, čajovým obřadem a originálními slavnostmi a obyčeji. Publikace se zabývá i vztahem Japonců k přírodě a kontrasty mezi tradičním a moderním způsobem života. Součástí textu jsou kratičké verše haiku od slavných japonských básníků, které vhodně doplňují dané téma.

Text: Soňa Thomová, Zdeněk Thoma
Fotografie: Zdeněk Thoma

Doporučená cena: 339 Kč (vyprodáno)
Nakladatelství: Mladá Fronta

Formát: 14 cm x 20,5 cm, 248 stran
Rok vydání: 2002
ISBN: 80–204–0955–6

Objednat

Umění japonských zahrad

Autoři: Zdeněk Hrdlička a Věna Hrdličková

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Zdeněk Thoma se dlouhodobě zabývá fotografováním zahradního uměním Orientu. Na svých fotografiích zachytil nejen křehkou krásu a vytříbenou eleganci asijských zahrad, ale snažil se postihnout i jejich duši, což dokázal právě v této knize a na řadě fotografických výstav putujících už od roku 1985 po různých galeriích a muzeích. Ocenit je třeba také znamenitý text Věny a Zdeňka Hrdličkových přibližující svět japonských zahrad ve všech jeho podobách. Této publikaci předcházela ještě jiná kniha o japonských zahradách od stejných autorů, která vyšla v nakladatelství Artia v roce 1980 pouze v angličtině, němčině a francouzštině.

Text: Zdeněk Hrdlička a Věna Hrdličková
Fotografie: Zdeněk Thoma

Doporučená cena: 449 Kč
Nakladatelství: Ar­go

Formát: 21,5×29,2 cm, 168 stran
Rok vydání: 1998, 2003
ISBN: 80–7203–191–0

Objednat

Umění čínských zahrad

Autoři: Zdeněk Hrdlička a Věna Hrdličková

Fotografie: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů, Věna a Zdeněk Hrdličkovi

Čínské zahrady jsou v dějinách světové kultury stejně ojedinělým jevem jako čínská poezie, malířství, kaligrafie. Stejně jako japonské mají filozofickou náplň, navracejí člověka k ?horám a řekám?, k přirozenému souladu s přírodou, jak po tom toužily generace čínských vzdělanců. Výpravná publikace o čínských zahradách je dokumentem o čínské kultuře a vztahu Číňanů ke světu a životu vůbec. Kniha vyšla také v německém jazyce.

Text: Zdeněk Hrdlička a Věna Hrdličková
Fotografie: Zdeněk Thoma, Věna a Zdeněk Hrdličkovi

Doporučená cena: 449 Kč
Nakladatelství: Ar­go

Formát: 21,5×29,2 cm, 168 stran
Rok vydání: 1997
ISBN: 80–7203–167–8

Objednat

Nepál – království pod Himálajem

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Tato exkluzívní obrazová publikace netradičního formátu (225×310 mm, 208 stran) vydaná v roce 1996 nakladatel­stvím Dita získala ocenění NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÁ KNIHA ROKU 1996 udělované každoročně výběrovou komisí pod patronátem Ministerstva kultury ČR. Zasvěcený text Soni Thomové , dokonalé fotografie Zdeňka Thomy a pečlivá práce grafika Miloslava Fulína, který dal snímkům velký prostor, přibližuje Nepál v celé jeho kráse od starobylých památek až po horskou krajinu. Kniha, z které dýchá dech Asie!

Kniha je vyprodaná.

Objednat

Putování k posvátné hoře Kailás

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Drobná knížka, která vyšla v roce 1996 v nákladu pouhých 500 výtisků ve vydavatelství Apolo, má dvě roviny. Tou první je povídání o dobrodružné cestě podniknuté v roce 1992 Zdeňkem Thomou se dvěma kamarády ze západního Nepálu přes hlavní hřeben Himálaje do Tibetu – tehdy ještě pro cizince zakázaným územím, a v kontrastu Zdeňkův životní příběh o tom, jak se jeho koníčky z dětství – cestování, fotografování, psaní – staly jeho profesí, jež ho stále baví, i živí.

Kniha je vyprodaná.

Objednat

Svět tibetského buddhismu

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Při tvorbě této knihy, vydané ve Slovartu 1996, se spojili tři zkušení profesionální fotografové: Zdeněk Thoma spolu s Pepou Ptáčkem a Pavolem Breierem. Původně připravovali velkou knihu o Mongolsku, ale po sametové revoluci námět rozšířili a v letech 1990–1992 vždy na podzim trávili minimálně tři měsíce dobrodružnými cestami po Tibetu, Ladaku, Sikkimu, Nepálu. Cestovali všemi možnými dopravními prostředky, nejčastěji však pěšky, a obtíženi mnoha kamerami pronikli i do málo známých či těžko dostupných končin Himálaje. Setkávali se s dalajlamou a požádali ho o předmluvu k této knize. Publikace přináší svědectví o současném stavu tibetského buddhismu dva a půl tisíce let po Buddhovi. V knize je více než 300 fotografií a dokonce čtyři vyklápěcí panoramata.

Kniha je vyprodaná.

Objednat

Země bohů a démonů

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Cestopisná publikace čerpá z Nepálu. Zdeněk Thoma tu byl poprvé v roce 1970 při své legendární roční cestě autostopem napříč Asií a toužil se sem vrátit. Splnilo se mu to v roce 1979 a hlavně pak v roce 1982, kdy v Nepálu strávil celé dva měsíce jednak v Káthmándském údolí a jednak na trekkingu nádhernou himálajskou přírodou.

Kniha je vyprodaná.

Objednat

Toulky po Japonsku

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Cestopisná publikace Zdeňka Thomy vyšla v roce 1981 v naklada­telství Panorama. Její druhé, doplněné vydání (dokonce ve větším formátu) se objevilo na pultech knihkupectví v roce 1987. Kniha vyšla navíc ve slovenském jazyce pod názvem Potúlky po Japonsku. Celkem se prodalo 85 tisíc výtisků a už tři měsíce po vydání nebyla kniha nikde k mání. Zdeněk Thoma se na Japonsko dívá z jiného úhlu, s batohem na zádech cestuje autostopem, leze po horách, nakukuje do jícnu sopek, vydává se s rybáři na rybolov, a zajímá se o ekologické problémy země i tradiční vztahy lidí.

Kniha je vyprodaná.

Objednat

KALENDÁŘE

Kalendář Japonské zahrady 2014

Autor: Zdeněk Thoma – člen Českého klubu cestovatelů

Chtěli byste v roce 2014 každý měsíc poodkrýt kouzlo japonských zahrad? Přejete si jejich krásu a eleganci zprostředkovat svým obchodním partnerům, známým a přátelům?

Objednejte si od nás nástěnný kalendář s fotografiemi Zdeňka Thomy, významného znalce a ctitele japonské kultury, jenž jejich nenápadný půvab zachycuje hledáčkem svého Pentaxu už více než třicet let.

Stránky kalendáře je možné doplnit firemním logem či jiným infividuálním prvkem podle vašeho přání.

Rozměry kalendáře: 31×45 cm, orientace na výšku
Kalendář: Lesklý křídový papír – 170g/m2, Bílá kroužková vazba s háčkem, Záda ze silné jednostranně natírané bílé lepenky
Cena: Jeden kus bez loga či osobních dat 200 Kč

Objednat