DANA TRÁVNÍČKOVÁ – KNIHY A CESTOPISY

Příběh Mexika, zemí Střední Ameriky a Karibiku

Autor: Dana Trávníčková – členka Českého klubu cestovatelů

Od Mexika po karibské země leží nádherná kulturně a historicky provázaná část světa, která dodnes prožívá vzrušující příběh, v němž se osudy jednotlivých zemí prolínají a navzájem ovlivňují. Na území Mexika se zrodily fascinující vyspělé civilizace od Olméků až po Maye a Aztéky, ale nejen ony jsou mexickým pokladem. Jsou jimi i koloniální města, tvořící srdce dnešního Mexika, či unikátní přírodní a civilizační poklady Kalifornského poloostrova a severu Mexika.

Sedm států: Guatemala, Belize, Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika a Panama na pevninské šíji Střední Ameriky jsou země s překrásnou přírodou, dodnes živými indiánskými tradicemi a hodně dramatickou novodobou historií.

Také v případě karibské oblasti je o čem vyprávět! Jak o ostrovních zemích Antilského souostroví se sedmi tisíci ostrovy (Bahamy, Velké Antily a Malé Antily), tak o třech malých zemích na severním pobřeží Jižní Ameriky (Guyana, Surinam a Francouzská Guyana), charakterem karibskými.

Kniha: 248 stran, 500 barevných fotografií a mapek
Cena: 399 Kč

Objednat

O rájích a peklech Jihovýchodní Asie

Autor: Dana Trávníčková – členka Českého klubu cestovatelů

Cesto-faktopis „O rájích a peklech Jihovýchodní Asie“ (již pátý v cesto-faktopisné řadě „Svět jako na dlani“) přináší čtenářsky přívětivý pohled na historii, přírodu, kulturu a etnika této části světa. Barvitý příběh zdejších zemí je podán v souvislostech, vzájemných vztazích i s vazbami ke světu. Vypovídá nejen o nich samotných. Název knihy není náhodný – tento kulturně-historický celek světa zažil nejen nesmírně kruté události, ale také nádherná příroda mu občas ukazuje svou nelítostnou tvář – proto v názvu knihy ta „pekla“.

Nakladatelství: Dany Travel
Kniha: 296 stran, 216×303×26 mm, vázaná – pevná
Cena: 350 Kč

Objednat

MAGICKÝ SVĚT INDIE A HIMALÁJE

Autor: Dana Trávníčková – členka Českého klubu cestovatelů

Cesto-faktopisy jsou novým žánrem na knižním trhu. Představují poutavý a srozumitelný druh literatury faktu, resp. populárně-naučné literatury, podložený osobním svědectvím z mnohaletého poznávání světa. Vypovídají systematicky a v souvislostech vždy o jedné historicky a kulturně ucelené části světa z hlediska přírody, kultury, historie a etnik a s doprovodem do textu zapracovaných stovek barevných fotografií a názorných mapek.

Magickým světem v nové knize je pozoruhodná část světa kontinentálních rozměrů s jednou a půl miliardou obyvatel a neuvěřitelnou rozmanitostí povrchu, přírody, podnebí, etnik a kultur. Místo zrodu náboženství několika směrů, která se dodnes integrálně prolínají životem zdejší společnosti. Oficiálně se nazývá Jižní Asie. Sestává ze tří částí: země na Indickém poloostrovu: Indie, Pákistán a Bagladéš, ostrovní země Srí Lanka a Maledivy a himalájské země Nepál, Tibet a Bhútán.

Počet stran: 232
Kniha: 500 barevných fotografií a mapek
Cena: 349 Kč

Objednat

Jižní Amerikou na Konec světa a pak dál do Antarktidy

Autor: Dana Trávníčková – členka Českého klubu cestovatelů

Cesto-faktopisné knihy autorky Dany Trávníčkové představují poutavý a čtivý druh literatury faktu, týkající se vždy historicky a kulturně ucelených části světa s jejich nezaměnitelným charakterem a jedinečným příběhem. Přinášejí celkový pohled na danou končinu z hlediska přírody, kultury, historie a etnik. Čtenářsky přívětivě pojatý text je doplněn vlastními postřehy a fotografiemi z mnohaletého systematického poznávání světa.

V knize „Jižní Amerikou na Konec světa a pak dál do Antarktidy“ je podán jednak dramatický příběh Jižní Ameriky – to, co se tam za pouhých pět let od objevení Ameriky Evropany událo, nemá jinde ve světě obdoby. A úchvatná Antarktida – tak to už je po všech stránkách svět sám pro sebe, naprosto odlišný od všech ostatních světadílů.

Počet stran: 232
Kniha: více než 400 barevných fotografií a názorných mapek na kvalitním papíru
Cena: 349 Kč

Objednat

Sen o Tichomoří

Autor: Dana Trávníčková – členka Českého klubu cestovatelů

V polovině listopadu 2012 se konala slavnostní prezentace knihy „Sen o Tichomoří“ cestovatelky Ing. Dany Trávníčkové za účasti legendárního českého cestovatele z dvojice H+Z pana Ing. Miroslava Zikmunda (který také ke knize napsal předmluvu) a Ing. Pavla Pavla, kterého máme navždy spojeného s Velikonočním ostrovem a sochami moai.

Kniha je souhrnnou výpovědí o Polynésii, Melanésii a Mikronésii, o příbězích jejich ostrovních zemí jako Francouzská Polynésie (Tahiti a jeho ostrovy), Nový Zéland, Velikonoční ostrov, Havajské ostrovy, Samoa, Tonga, Vanuatu, Fidži, Papua, doplněných souvislostmi a osobním prožitkem z autorčiných celkem šesti cest do tohoto čarovného kusu světa.

Osobitý žánr „Cesto-Faktopis“ (ochranná známka) si klade za cíl systematicky a poutavým způsobem podat přehled o zvoleném kusu světa a o lidech, kteří v něm žijí. Cesto-Faktopisy jsou určeny všem, které svět za naším obzorem zajímá a láká ? bez ohledu na to, zda se za ?hranice všedních dnů? vypravují fyzicky nebo virtuálně.

Velkou vázanou knihu na kvalitním papíru s více než 300 doprovodnými fotografiemi a mapkami distribuuje knižní velkoobchod Kosmas. V knihkupectvích stojí 299,– Kč a v internetových knihkupectvích (Kosmas i jiné) o 10% méně. Příznivou cenu autorka, která po pečlivé přípravě procestovala 115 zemí všech kontinentů, docílila tím, že ji vydala přes vlastní nakladatelství Dany Travel.

Nakladatelství: Dany Travel
Kniha: vázaná, více než 300 doprovodných fotogafií
Cena: 299 Kč

Objednat