JIŘÍ KOLBABA – KNIHY, CESTOPISY A KALENDÁŘE

Kniha DOPISY Z CEST – Čtvrtý díl

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů – autor celkem 8 knih

Čtvrtý díl knihy cestovatele Jiřího Kolbaby, psaný aktuálně na cestách mobilním telefonem Samsung, doplněný barevnými fotografiemi. Inspirativní sonda do života cestovatele.

Formát: Kniha obsahuje 42 dopisů (135 stran) a 57 barevných fotografií (43 stran).
Cena: 150 Kč

Objednat

Země

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů – autor celkem 8 knih

Jako svoji sedmou publikaci vydal Jiří Kolbaba OBRAZOVOU knihu s názvem Země. Kniha je zabalená do dárkové tašky a obsahuje více jak 200 stran barevných fotografií ze všech šesti kontinentů planety.

Formát: 160×160 mm
Cena: 200 Kč

Objednat

Dopisy z cest 3. díl

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

Když jsme před čtyřmi lety připravovali vydání Dopisů z cest, uvedl jsem na obálku „první díl“. Snad i proto, abych byl nucen pokračovat v tradici. I když to aktuální psaní, přímo na cestách, někdy přináší značné komplikace, stejně musím říct, že mně každé úspěšné odeslání dalšího dějství naplňuje velkou radostí.

Po dvou letech vyšel druhý díl a dnes držíte v rukou „trojku“. Mám z ní radost a už teď vám mohu slíbit, že v tradici hodlám pokračovat. Pokud budu i nadále cestovat, budu mít vždy snahu nějaké ty postřehy sepsat a vám, mým přátelům a milovníkům cestování, je vzápětí odeslat. Jednou za čas z nich opět vytvořím další díl série „Dopisy z cest“. Snad v nich někteří najdete inspirace pro vlastní objevitelské cesty.

Tento text píši v malé kajutě houpající se plachetnice Selma. Právě se vracím z nejdobrodružnější cesty mého života. Vracím se z další, ještě zajímavější cesty na ledovou Antarktidu. I o této divoké plavbě se dočtete. Bude to ale až ve čtvrtém dílu mých cestovatelských spisků. Přeji všem příjemné inspirativní cestování a radostné návraty.

Kniha obsahuje 39 dopisů (154 stran) a 34 barevných fotografií (24 stran).

Cena: 150,–Kč

Objednat

Dopisy z cest 1. díl

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

Další kniha cestovatele Jiřího Kolbaby je souborem aktuálních dopisů z cest, které svým přátelům již několik let z celého světa posílá. Tyto živé postřehy reflektují nálady, pocity, dojmy a zkušenosti, které autor bezprostředně prožíval. Pozoruhodná sonda do života cestovatele.

Kniha obsahuje 49 dopisů na 169 stranách + 27 barevných fotografií.

Cena: 150,–Kč

Objednat

Dopisy z cest 2. díl

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

Druhý díl knížky cestovatele Jiřího Kolbaby je souborem aktuálních dopisů z cest, které svým přátelům již několik let z celého světa posílá. Tyto živé postřehy reflektují nálady, pocity, dojmy a zkušenosti, které autor bezprostředně prožíval. Pozoruhodná sonda do života cestovatele.

Kniha obsahuje 46 dopisů a 50 barevných fotografií.

Cena: 150,–Kč

Objednat

Tváře světa

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

Publikace s názvem FACES OF THE WORLD (Tváře světa) doplňuje předchozí úspěšnou fotografickou knihu PICTURES OF THE WORLD (Obrazy světa).

Na více jak 160 stranách představuje autor okolo dvou set snímků lidí z celého světa. Zachycování lidských tváří je vedle přírodních scenérií další velkou zálibou fotografa. Barevná publikace vyšla opět na hodnotném papíře, v česko-anglické mutaci.

Úvodní slovo napsali kromě autora také Jeho Svatost 14. tibetský dalajláma Tändzin Gjamccho a legendární český cestovatel Miroslav Zikmund.

Cena: 598Kč
Počet stran: 176

Objednat

Obrazy světa

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba připravil další inspirativní publikaci. Luxusní obrazová kniha přináší rozměrné fotografie ze všech šesti kontinentů planety. Snímky jsou doplněny stručným česko-anglickým komentářem. Úvodní slovo napsali, kromě autora, také Miloslav Stingl a Marek Eben.
Ze snímků je znát radost ze svobody a kreativní hledání kompozic. Autor svými snímky přírody, detailů přírodních struktur a lidských tváří, nabízí impulsy k novému pohledu na svět.
Ideální dárek pro Vás nebo Vaše blízké, nabídne emotivní inspirace každému, kdo v sobě nosí cestovatelské sny.

Cena: 588Kč
Počet stran: 164

Objednat

6 kontinentů – příběhy z cest

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

„Co je psáno, to je dáno.“ říkává se velmi často. Cestování a osobní zkušenosti mně však dokázaly, že mnohé je jinak. Po každé cestě musím konstatovat, že padly další představy založené původně na četbě knih, článků a průvodců. Rád se o všem přesvědčuji osobně. Cestováním získávám pravdivější obraz o světě, ale také o své vlastní zemi. Zlaté české ruce, broušené sklo, světoznámé pivo… ne, tyto hodnoty ve vzdáleném světě neplatí. Moji zemi nezná, bohužel, téměř nikdo. Je však několik reprezentantů, jmen a skutečností, které domorodci občas vysloví, když jmenuji Českou republiku. Václav Havel, Karel Poborský, Martina Navrátilová, krásy historické Prahy a … bohužel nemohu jmenovat nic moc dalšího. Proto je tak důležité, aby každý z nás, kteří cestujeme, se stal členem širokého „reprezentačního týmu“. Naši hostitelé ocení úsměv, pokoru, přehled a upřímnost. Rodnou zemi reprezentujeme všichni. Podle toho jaký obraz v cizině zanecháme, budou přijímáni další naši cestovatelé a turisté. Už dnes patří Češi k nejzcestovalejším národům na světě. Já doufám, že to tak zůstane. Vydalo nakladatelství JOTA, 52 příběhů ze všech šesti kontinentů planety

Objednat

KALENDÁŘE

STOLNÍ KALENDÁŘ 2016

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů – autor celkem 8 knih

Tradiční a dnes již i ve světě populární stolní kalendář v luxusním a originálním provedení. Prostřednictvím fotografií Vás autor přenese do světa snů a těch nejexotičtějších představ.

Kalendář prezentuje 24 barevných fotografií (vždy dvě do měsíce) s měsíčním kalendáriem, které je odděleno od týdenního diáře pro Vaše záznamy. Takovýto kalendář si majitel opravdu rád postaví na stůl a bude nad emotivními snímky snít o splnění vlastních cestovatelských snů.

Tento neobyčejný stolní kalendář nabízí samozřejmě také plochu pro potisk (dotisk reklamy na podkladový stojánek kalendáře).

Formát: fotografie – lesklý papír Novatech 300g/m2, černobílé kalendárium – ofset 90g/m2. Rozměr 295 × 185 mm.
Cena: 170 Kč

Objednat

STOLNÍ KALENDÁŘ 2014

Autor: Jiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů

Jako již tradičně máte opět šanci pořídit si praktický a dnes již i ve světě populární stolní kalendář v luxusním a originálním provedení. Prostřednictvím fotografií Vás autor přenese do světa snů a těch nejexotičtějších představ.

Kalendář prezentuje 24 barevných fotografií (vždy dvě do měsíce) s měsíčním kalendáriem, které je odděleno od týdeního diáře pro Vaše záznamy. Takovýto kalendář si majitel opravdu rád postaví na stůl a bude nad emotivními snímky snít o splnění vlastních cestovatelských snů.

Tento neobyčejný stolní kalendář nabízí samozřejmě také plochu pro potisk (dotisk Vaší reklamy na podkladový stojánek kalendáře)

Formát: 24 vybraných fotografií z celého světa, lesklý papír 300g/m2, rozměr 295×185 mm
Cena: 170,– Kč

Objednat