ANTONÍN ČERVENÝ – KNIHY A CESTOPISY

Nový Zéland – krajina nevšedních zážitků očima českého cyklisty

Autor: Antonín Červený

Projel Nový Zéland v prosinci roku 1998 na horském kole bez jakékoliv předchozí přípravy. Bylo to ale pouze z důvodu, že v té době o Zélandu žádné informace nesehnal. Dnes už je situace lepší, ale stejně je tato země pro běžného Evropana tak vzdálená a exotická, že o ni nemá téměř žádnou představu. Kniha o této výjimečně krásné zemi zcela určitě zaujme každého čtenáře. Rok vydání 1998.

Objednat

Pohled do duše cyklotrempa – Uruguay, Argentina, Chile

Autor: Antonín Červený  – člen Českého klubu cestovatelů

Publikace není určena pouze cykloturistům, ale široké vrstvě čtenářů bez ohledu na věk. Při její četbě může každý sám projít dobrodružstvím, které prožíval autor na své zajímavé cestě po Jižní Americe. Kniha zachycuje pocity, které provází osamoceného cykloturistu v dalekých krajích, odkázaného jen na své kolo a na vlastní rozhodování. Zážitky z cesty jsou popsány poutavě, humorně, s napětím a zároveň rozvíjí i znalosti o daných zemích.

Objednat

Jižní Afrika – krajina protikladů očima českého cyklisty

Autor: Antonín Červený – člen Českého klubu cestovatelů

Po mimořádně úspěšné knize Nový Zéland – krajina nevšedních zážitků očima českého cyklisty (1998) vychází další cykloturistická kniha z pera tohoto autora. Kromě cyklistických pocitů z jízdy neznámou krajinou zde autor popisuje velmi čtivou, humornou a často a i napínavou formou poznatky o zemi, lidech, přírodě a jiných zvláštnostech země. Svým nevšedním a poutavým stylem vtáhne čtenáře do děje tak, že má pocit, že cestu absolvuje s ním a celou ji tak může prožít jako by tam sám byl. Pro toho, kdo by se do Jižní Afriky chystal, se kniha stane neocenitelným pomocníkem.

Váz., A5, 140 str., včetně 24 str. barevné příl., 149 Kč, ISBN 80–238–6753–9 Cena pro členy klubu typu C a výše 119,– Kč

Objednat