Milan Štourač

nar. 20.5.1963, původní profesí strojař, jehož ho to však více vždy táhlo do přírody, kde zakotvil i profesně.Ces­tování ,poznávání cizích krajů,nových lidí a kultur jej vždy přitahovaly. Volí nejrůznější formy cestování a hodně toho nacestoval autostopy.Je cestovatelem, dobrodruháčkem a romantikem, preferujícím cesty s vynaložením minimálních nákladů.Cestuje často sám a přespává v opuštěných domech, či lesích. Mnohdy se úkrytem pro jeho batožiny stanou meze, křoví či stromy. Pak následuje i celodenní výlet po městě, či do přírody.Ale co když se po návratu batožiny nenacházejí tam, kde byly uschovány? Nejprve cestoval po Evropě, takže náš kontinent tz. sbíral, jako „poštovní známky“. Poslední jeho navštívenou zemí Evropy bylo nově vzniklé Kosovo.

Navštívil 73 zemí. Má rád Asii, kde navštívil: Turecko, Syrii, Jordánsko, Palestinu, Israel, Libanon, Irán, Thajsko, Laos, Kambodžu, Malaysii, Singapur, či Filipíny. Dobrodružství zažil i v Africe, Tunisku, Egyptě, Maroku a hlavně v Etiopii. Uchvátila i jej stř. Amerika v podobě zemí: Mexiko, Belize, Honduras a Guatemala.

Milan vydal i čtyři knihy – vždy po pěti příbězích. Názvy knih: Mílovy zážitky, Ze zápisku dobrodruháčka, pro kterého je dobrá každá kačka, Barvitosti toulek a Neodolatelná vábnička vandrů. Více o Milanovi, knihách a nabídce c. besed na: ms-dobrodruhacek­.eu.Milan je skromný a nerad se chvástá, nicméně mu bylo od kamaráda napsáno následující sdělení: Tvoje dobrosrdečnost a dobrá karma ti všude otvírají dveře a to jaky to hlavní, co člověk potřebuje na cesty. Mám radost, žes to ještě nezaseknul, někde u televize s nasranou manželkou a neoddáváš se přežírání a duševnímu rozkladu. Udrž si prosím, tohoto svobodomyslného ducha a nenechej se zviklat davem, který Tě chce zotročeného.(Děkuji Ti Michale von z Hájku-poznámka Milana:-)).