Lumír SOCHOREC

nar. 14.1.1963

Lumír SOCHOREC představuje fotoobrazy z cest po USA, Kanadě, Islandu, Maroku, Jordánsku, Íránu, Sultanátu Omán, Jemenu, Tunisku, Korsice, Kubě a Gruzii.

?Na svých cestách se snažím zajímat o všechno kolem sebe. Ale nejvíce mne fascinuje příroda, krajina a lidé??

Lumír Sochorec (nar. 14. ledna 1963) získal lásku k fotografování, stejně jako lásku k cestování od svého táty již v dětství. V průběhu let navštívil na čtyři desítky zemí na čtyřech kontinentech. Při svých cestách pořídil desítky tisíc fotografií a natočil desítky hodin videozáznamu. Za posledních pětadvacet let uspořádal několik desítek přednášek a besed s promítáním a vyprávěním o navštívených zemích, zejména pro seniory, studenty a přátele. Rovněž má za sebou desítku pořadů s cestovatelskou tématikou v rozhlase a televizi.

Má za sebou na dvacet soutěžních výstav, ze kterých si nejvíce cení Čestného uznání fotografa Jana Šibíka a 2. místa na soutěžích GO kamera, kde také v roce 2014 a 2015 získal za své fotografie 1. místo v soutěži diváků a v roce 2016 2. místo v soutěži hlasování diváků. Rovněž v soutěžích fotografií ohňostrojů Ignis Brunensis získal 1. a 4. místo a také čestné uznání předsedy Klubu českých fotografů. Zajímavé fotografie je možné zatím spatřit pouze na výstavách a přednáškách (zhruba šestkrát do roka).