Petr Vlček

Narodil v roce 1966. Vystudoval vysokou školu a pár let pracoval jako programátor, než pochopil, proč takto dále pokračovat nemůže. U počítačů ale zůstal jako učitel na srtřední škole. Oženil se má dvě krásné děti a vychovává je k cestování a k poznávání pozitivních krás planety.

S cestováním začal už jako mladý. Jeho heslem je, nejprve poznej svou vlast a pak se teprve vydej do světa, což mnoho lidí opomíjí. Ačkoliv se cetuje po Čechách, Moravě, Slezku i Slovensku, příležitostně dodnes, zůstává stále mnoho bílých či zapomenutých míst.

Pak procestoval okolní a státy a po otevření hranic skororo celou západní Evropu. Z těchto cest ho nejvíce asi zaujal Island, Alpská oblast a Korsika. Po té se obrátil na východ: Ukrajina, Rusko, Indie, Turecko, Sýrie, Jordánsko, Izrael, Egypt. Má za sebou i několik vysokohorských výstupů například Elbrus, či Mt.Blanc, v roce 2007 se neúspěšně pokusil o Ararat (špatné počasí). Východní země ho lákají dosud.

Když už mu osud neumožnil z různých důvodů vydávat knížky či pořádat fotografické výstavy, o což se svého času bezúspěšně pokoušel, pořádá alespoň cestopisná povídání po celé republice ve spolupráci s různými organizacemi

I když se na těchto akcích nedá vydělat, snaží se spolupracovat s veřejně prospěnými organizacemi jako Fond Ohrožených dětí nebo plzeňská Charita a pomáhá jim tímto způsobem shánět finance.

Již 3. rok pořádá na vlastní náklady vyprávění o svých cestách. Bližší informace najdete na :

www.mujweb.cz/…podnikej.htm www.mujweb.cz/www/pevlk www.mujweb.cz/…k/seznam.htm www.mujweb.cz/…k/osopoz.htm