SD Plastan – poncho

Výrobce: HUMI OUTDOOR s.r o.
Použitý materiál výrobku: 100 PAD s PU zátěrem
Vlastnosti výrobku uváděné výrobcem:
Výsledek praktického testu: výrobek se osvědčil
Vlastnosti výrobku: Tento výrobek mě potěšil svým malým rozměrem ve složeném stavu a nízkou váhou. Naopak jeho rozměry v rozloženém stavu jsou zcela dostačující. Podlepené švy mu zaručují nepromokavost. Použitý materiál je kvalitní a sám o sobě, díky zátěru jímž je opatřen je rovněž nepromokavý. Co bylo pro mě podstatné, tak po namočení velice rychle schne. Vzhledem k tomu jak dobře je nepromokavý, tak je to jako u všech materiálů bez membrán na úkor prodyšnosti. Nicméně díky volenému střihu typu Poncho, je dostatečně vzdušný a dá se často a efektivně odvětrávat. Přesto je potřeba počítat s tím, že se při použití tohoto výrobku v teplejších podmínkách bude zákazník zvýšeně potit. Výrobek je prostorný, za chůze se pod něj dá za deště schovat i celý batoh, který se tak povede udržet v suchu. Obal na výrobek je jeho pevnou součástí a tak se nedá ztratit. Kapuce je opatřena kšiltem.
Materiál výrobku: Druky, které jsou po obvodu výrobku a slouží k jeho zapínání jsou kousek přesazeny a pomáhají tak zajistit relativní nepromokavost také pro zapínání. Výrobek částečně omezuje v pohybu, ale ne více než je pro tento typ výrobku obvyklé. Odolnost proti oděru je dobrá. Pevnost výrobku je vysoká. O univerzálnosti výrobku svědčí také možnost vyrobit z jednoho, nebo více spojených výrobků nouzový přístřešek, nosítka, sběrač dešťové vody apod.
Destinace, kde byl výrobek testován: Severní Sumatra, Gunung Kerinchi (3.805 m) a zejména ostrov Siberut.
Podmínky testu: Převážně tropická rovinná a horská džungle na úrovních přibližně mezi první severní rovnoběžkou a první jižní rovnoběžkou. 100% vlhkost vzduchu.
Datum ukončení testu: 14.5.2001
Testoval: Petr Jahoda
Počet testovaných výrobků: dva
Četnost testování: jedenkrát
Souhrnná doba testování: 10 dní
Závěr: Tento výrobek nevykazoval po dobu testování žádné závažné funkční, nebo jiné problémy. Pro uvedené použití se osvědčil.
Stanovisko Českého klubu cestovatelů: Dobrý výrobek
Povoleno používání razítek: doporučeno a testováno – extrem test