LK Savana – letní kalhoty s odnímatelnými nahavicemi, olivové

Výrobce: HUMI OUTDOOR s.r o.
Použitý materiál výrobku: Směs 80% Ba, 20% PES
Vlastnosti výrobku uváděné výrobcem:
Výsledek praktického testu: výrobek je vhodný pro podmínky ve kterých byl testován
Vlastnosti výrobku: Pohodlné vzdušné kalhoty, z na omak příjemného materiálu. Nebrání v pohybu. Praktické je řešení odnímatelných nohavic, které jsou na zip. Cestovatelé ocení i „bezpečnostní“ kapsu. Kladně hodnotím také způsob uchycení pásku v tunýlku. Jediný problém působil výrobcem dodávaný pásek z dutého popruhu, který se v některých případech kroutí, ale je snadné ho buď nahradit páskem jiným, třeba koženým, nebo ho prostě odstranit.
Materiál výrobku: Použité materiály jsou vzhledem k určení výrobku dostatečně pevné a prodyšné. Výrobek nevykazuje žádnou vodoodpudivost, což výrobce ani nezaručuje. Vzhledem k velmi náročným podmínkám, ve kterých jsem výrobek testoval, zejména ostré rovníkové slunce (pohyboval jsem se stále těsně okolo první rovnoběžky, kalhoty jsem několikrát za den propotil a nebo namočil, takže několikrát denně uschnuly) se u výrobku projevila nestálost barev, která je při takovém extrémním zatížení obvyklá. Výrobek po ukončení testu vykazuje pouze obvyklé opotřebení odíráním. Celý výrobek i všechny jeho části zůstaly plně funkční. Celkově jsem byl s výrobkem spokojen.
Destinace, kde byl výrobek testován: Severní Sumatra, Gunung Kerinchi (3.805 m) a zejména ostrov Siberut.
Podmínky testu: Převážně tropická rovinná a horská džungle na úrovních přibližně mezi první severní rovnoběžkou a první jižní rovnoběžkou. 100% vlhkost vzduchu, ostré tropické slunce. Testováno během 25 denního pobytu v těchto oblastech a zejména během náročného desetidenního trekkingu džunglí s množstvím trnitých rostlin a ostrých trav na ostrově Siberut. Datum ukončení testu: 14.5.2001
Testoval: Petr Jahoda
Počet testovaných výrobků: jeden
Četnost testování: jedenkrát
Souhrnná doba testování: 24 dní
Závěr: Tento výrobek nevykazoval po dobu testování žádné závažné funkční, nebo jiné problémy.
Stanovisko Českého klubu cestovatelů: Výrobek je vhodný pro podmínky, ve kterých byl testován
Povoleno používání razítek: testováno – extrem test