LB Speed – pertexová bunda

Výrobce: HUMI OUTDOOR s.r o.
Použitý materiál výrobku: Pertex – Nylon 6.6
Vlastnosti výrobku uváděné výrobcem:
Výsledek praktického testu: kvalitní výrobek z vysoce kvalitního materiálu
Vlastnosti výrobku: Tento test byl zaměřen zejména na střih a kvalitu výrobku. Dobré vlastnosti materiálu z něhož je vyroben jsou obecně známy. Pohodlná extra lehká bunda (větrovka přes hlavu) vysoce odolná proti působení větru, do značné míry vodoodpudivá, nikoli nepromokavá. Bunda má dostatečně dlouhé rukávy a nijak neomezuje v pohybu. Je skladná a lehká. Stálost barev se mi jeví jako 100%. Zajímavé je řešení kapuce s malým kšiltem a orignálním uložením do límce, které tvoří příjemný vysoký „stojáček“. Roztržití lidé ocení i to, že obal na bundu je pevně přišit ke kapse. Přes vysokou odolnost vůči větru, je materiál výrobku díky své speciální konstrukci do značné míry prodyšný. Odolnost proti oděru je vzhledem k jemnosti použitého materiálu překvapivě vysoká.
Materiál výrobku: materiál výrobku znám velmi dobře několik let. Jeho vlastnosti co se týká pevnosti, vododpudivosti, ale zejména odolnosti vůči větru jsou velice dobré a testoval jsem je především ve vysokých horách od Mont Blancu až po sedmitisícovku Pik Lenina v Pamíru. Po namočení velice rychle uschne. Je vhodný do vlhkých, chladných a větrných podmínek, protože vlhko nedrží, ale naopak odpuzuje. Je vhodný do chladnějších podmínek. Materiál je ultralehký a maximálně skladný.
Destinace, kde byl výrobek testován: Severní Sumatra – Gunung Kerinchi (3.805 m) , aktivní vulkán
Podmínky testu: Vlhké tropické rovníkové klima s vysokohorským efektem nočních nízkých teplot, až pod 0°C
Datum ukončení testu: 28.4.2001
Testoval: Petr Jahoda
Počet testovaných výrobků: jeden
Četnost testování: jedenkrát
Souhrnná doba testování: výstup na vrchol – 2 dny
Souhrnná doba testování materiálu výrobku: 6 let
Závěr: Tento výrobek nevykazoval po dobu testování žádné závažné funkční, nebo jiné problémy. Pro uvedené použití se osvědčil.
Stanovisko Českého klubu cestovatelů: Velmi dobrý výrobek Povoleno používání razítek: testováno – practic test