Nízké trekkingové boty Mantra GV

Doba testování: květen 2011, Česká republika ? Vysočina, Jeseníky, Šumava, Trnůvka, Brno
Podmínky testu: Víkendové trekkingové aktivity, kombinace les, skála, lesní cesty, město  – terénově náročný trekking, běžný trekking a vycházky do lesa i běžná chůze po městě. Klimatické podmínky v testovací destinaci: 10 – 26°C ? všechny druhy počasí.
Průběh praktického testu: Tuto botu jsem testoval v různých podmínkách. Bota výborně seděla na noze i na skále. Díky svělému tvaru a ?bohatému? šněrování, se dí říci, že je jakoby srostlá s nohou tak, že ji skoro necítím. Přesto, že bota má nepromokavou membránu, se noha nepotila více než v jiných pevnějších trekkových botách, naopak se dá říci, že se potila tak málo, jako by boty ani neměly membránu proti promokání. Bna druhé straně bota je skutečně nepromokavá. Tedy ideální kombinace prosyšnosti s nepromokavostí. V našich podmínkách bota dobře drží na hlíně i na blátě, ani v silné rose nepromoká. Na blátivém povrchu jsem navíc velmi ocenil „samočistící vzorek“ podrážky Wibram, který mne svojí funkčností příjemně překvapil. Dobře drží i na kamenech a na skále. Přesto že je velmi pohodlná vykazuje i vysokou pevnost. Boty dobře tlumí rázy při došlapu. Tato obuv je vhodná pro běžný trekking v i pro běžné nošení, třeba i do města. Pohodlně v ní lze i řídit auto. Tak jak uvádí výrobce, bota poskytuje dostatečné pohodlí, má osobitý styl, velmi dobrou odolnost a překvapivý výkon při každodenním nošení v přírodě i ve městě.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz) .
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.