návleky

Testované výrobky: návleky
Doba testování: 4.1. – 18.2.2007 (cca 50 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – Afrika – Keňa a Tanzanie (Výstupy na Kilimanjaro a Mount Kenyu). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C, v horách klesají denní i noční teploty pod bod mrazu, v horách prší, nebo i sněží.
Průběh praktického testu: Pevné, praktické vysoké horolezecké návleky na boty vhodné i pro běžnou vysokohorskou turistiku. Návleky jsou opatřeny zipem a překrývacím lemem na suchý zip. Pod botou je stavitelné ocelové lanko. Pod kolenem je stahovací gumička. V dolní části návleku je háček na zachycení za šňůrky bot. Tyto návleky jsou odolné proti oděru. Jsou nepromokavé a neprodyšné. Jejich použití je odpovídající jejich určení.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.