Samonafukovací karimatka Extrem lite 122×51×2,5

Doba testování: 18.8. – 20.9.2006 (cca 30 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – Afrika – Keňa a Tanzanie (Výstupy na Kilimanjaro, Mount Kenyu a Lengai). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C, v horách klesají denní i noční teploty pod bod mrazu, v horách prší, nebo i sněží.
Průběh praktického testu: Ultralehká samonafukovací karimatka je velmi skladná, skvěle izoluje a je maximálně pohodlná. Po celou dobu testu fungovala bezchybně. Je odolná proti nasáknutí vodou a snadno sbalitelná do malého balíčku. Rozměrově je plně dostačující pro jednu osobu. Při namočení velmi rychle schne. Protiskluzová úprava je standardní kvality. Tato karimatka je snadno sbalitelná do velmim malého balíčku. Rozměrově je plně dostačující pro jednu osobu. Rozměr 1,22 m stačí pro podložení těla a nohou až po kolena. Pod hlavu je třeba dát složené oblečení a pod nohy stačí prázdný batoh. Tím , že jde o kratší model, je vhodná do hor i pro cykloturistiku. Doporučuji kombinovat se standardní dlouhou karimatkou Evazot 5 mm, nebo alespoň s Alumatkou. Tím, odpadne problém podkládání hlavy a nohou a navíc v případě poškození karimatky je izolační schopnost 5mm Evazotu + molitanu v karimatce dostačující.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.