Nepromokavé prodyšné kalhoty (ZEMU)

Doba testování: 4.1. – 18.2.2007 (cca 50 dní) a 11.3. – 10.4.2007 (cca 30 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – Afrika – Keňa a Tanzanie (Výstupy na Kilimanjaro, Mount Kenyu a Lengai). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C, v horách klesají denní i noční teploty pod bod mrazu, v horách prší, nebo i sněží. Druhý test: Výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceánie – Carstensz Pyramid (4884m). Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, v nadm. výšce 3500 – – 4200 m časté a silné dlouhotrvající deště s ochlazením na 4 až 12°C, někdy s přechodem ve sněžení, noční teploty 21 – 28°C, v horách ve výšce Base campu 4200m noční teploty pod nulou, dokonce padal i sníh. Na vrcholu hory a během nočního výstupu teploty okolo –5 až –10°C.
Průběh praktického testu: I v extrémně různorodých a velmi náročných klimatických podmínkách testu se kalhoty osvědčily perfektně. Vnější materiál kalhot s membránou dvouvrstvý BlocVent je 100% nepromokavý, větruvzdorný a velmi prodyšný. Zároveň je pevný a odolný proti oděru. Kalhoty jsou velmi dobře střiženy a stavitelným rozepnutím nohavic perfektně odvětrány. Kalhoty jsou pohodlné a suché i v extrémních podmínkách. Všechny kapsy a odvětrání jsou chráněny proti vniknutí vody a sněhu. Díky dobrému střihu jsou kalhoty vzdušná a ani při lezení nikde „netahají“ a působí volným dojmem. Výborně se nosí. Namáhaná místa (kolena, hýždě a lýtka v místech kde může dojít k poškození mačkami) jsou vyztuženy materiálem s 25% obsahem kevlaru, což výrazně zvyšuje životnost kalhot. Kalhoty jsou vhodná pro všechny outdoorové aktivity i pro lyžování a skialpinismus. Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.