Z ČINNOSTI NAŠICH ČLENŮ

(Historie nejdůležitějších akcí členů Českého klubu cestovatelů)

V současné době nás plně zaměstnává poměrně bohatý současný život klubu a tak historii bohužel budeme moci doplnit až nám na to zbude čas. Všem lidem, které naše historie opravdu zajíma se tímto omlouváme a a jako satisfakci jim nabízeme možnost podílet se na naší současné činnosti – přihláška.

Praha  – 2002 (leden – únor )  – Nejdivočejší místa světa – Asijské doteky – Africké rituální masky společná výstava několika autorů  – Galerie Mladé Fronty  – doba trvání: 17 dní

P. Jahoda – Brno, J. Kaman – Pardubice a T. Mikušová – Praha  – všichni zúčastnění jsou členy Českého klubu cestovatelů Výstava fotografií Petra Jahody, autora knihy Nazí a divocí, nazvaná Nejdivočejší místa světa, byla zaměřena na přírodně žijící národy Afriky, Asie a ostrova Nová Guinea. Výstava fotografií Juraje Kamana, autora knihy Cesta za splněným snem, nazvaná Asijské doteky, dokumentovala autorovu cestu několika asijskými státy. Táňa Mikušová vystavovala unikátní rituální africké masky pocházející převážně ze západní a střední Afriky (Gabonu, Konga …)

Tato první společná výstava několika členů Českého klubu cestovatelů měla velký ohlas a významným způsobem tak přispěla k popularizaci klubu. Zajímali se o ni nejen novináři, ale i jiná média.

Pořadatel: Český klub cestovatelů a CK Poznání Sponzoři: Výstavu sponzorovala cestovní kancelář Poznání. začátek

Český klub cestovatelů, Belcrediho 18, BRNO 628 00, tel.: 606 711 712 a 544 230 771, tel./fax: 544 232 696 http://www.ckc.cz e-mail: info@ckc.cz