Nepromokavá prodyšná bunda KAHILTNA PCM (s parafinovou vložkou Schöller)

Doba testování: 11.3. – 10.4.2007 (cca 30 dní).
Podmínky testu: Výstup na nejvyšší horu Austrálie a Oceánie – Carstensz Pyramid (4884m). Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, v nadm. výšce 3500 – – 4200 m časté a silné dlouhotrvající deště s ochlazením na 4 až 12°C, někdy s přechodem ve sněžení, noční teploty 21 – 28°C, v horách ve výšce Base campu 4200m noční teploty pod nulou, dokonce padal i sníh. Na vrcholu hory a během nočního výstupu teploty okolo –5 až –10°C.
Průběh praktického testu: I v extrémně různorodých a velmi náročných klimatických podmínkách testu se bunda osvědčila perfektně. Vnější materiál bundy s membránou dvouvrstvý BlocVent je 100% nepromokavý, větruvzdorný a velmi prodyšný. Zároveň je pevný a odolný proti oděru. Bunda je velmi dobře střižena a odvětrána. Množství kapes zvyšuje pohodlí, které bunda poskytuje i v extrémních podmínkách. Všechny kapsy a odvětrání jsou chráněny proti vniknutí vody a sněhu. Kapuce je oddělávací a díky systému jednodotykového stahování rychle a snadno nastavitelná jak na hlavu tak i na horolezeckou či lyžařskou přilbu. Díky skvělému střihu je bunda vzdušná, ani při lezení nikde „netahá“ a působí volným dojmem. Výborně se nosí. Vnitřní inteligentní parafinová podšívka PCM TM Schöller reguluje teplotu uvnitř bundy udržuje konstantní teplotu a chrání tak tělo proti klimatickým šokům náhlého přechodu z tepla do zimy a naopak (vyrovnávání vysoké a nízké teploty). Výborné při lezeckých zastávkách ve stěně a delším čekání. Namáhaná místa (ramena a lokty) jsou vyztuženy materiálem s 25% obsahem kevlaru, což výrazně zvyšuje životnost bundy. Bunda je vhodná pro všechny outdoorové aktivity i pro lyžování a skialpinismus.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.