Batoh Tibet 40

Testované výrobky: batoh Tibet 40.
Doba testování: 4.1. – 18.2.2007 (cca 50 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – Afrika – Keňa a Tanzanie (Výstupy na Kilimanjaro a Mount Kenyu). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C, v horách klesají denní i noční teploty pod bod mrazu, v horách prší, nebo i sněží.
Průběh praktického testu: Výborně promyšlený a do nejmenšího detailu dotažený malý skilapinistický a horolezecký batoh, který je možné použít i pro běžnou, nebo náročnější turistiku. Velmi dobře se nosí. Velkou výhodou je velmi snadno odnímatelná horní víko ( kapsa), které je na rychloupínací, zacvakávací přezky. Do odnímatelného víka lze dát cennosti, a tím pádem po odepnutí kapsy není třeba se obávat batoh kdekoli odložit. Toto víko je navíc opatřeno integrovaným komfortním stavitelným upínacím popruhem jako „ledvinka“. Uživatel ocení i kompresní popruh v horní části batohu, kam lze případně i pod víko upnout nepromokavou bundu bez obav z vypadení. Bezpečnostní píšťalka na hrudním popruhu v oranžové barvě je samozřejmostí, stejně jako odepínatelná ochranná pláštěnka proti dešti ve speciální kapse víka batohu. Kompresní popruhy na obvodu batohu jsou snadno stavitelné a rozepínací na obou stranách. Na všech popruzích jsou gumičky, které zabraňují volnému „vlání“ popruhů, nebo mohou sloužit i jako brzda proti samovolnému povolení. Kapsa na čelní straně batohu je i při jeho naplnění použitelná na nepromokavou bundy a kalhoty, což velmi oceníte zvláště za nestálého počasí, kdy se střídá déšť se slunečným počasím. Díky tomu, nemusíte mokré věci balit do společného prostoru se suchými. Batoh je na jedné straně opatřen dalším velmi praktickým „vstupem“, zipem po celé délce. Při lezení oceníte i poutka na karabiny umístěná na bederním popruhu a pevná záda, zajišťující stabilitu batohu, který je opatřen i úchyty pro skilapinistické lyže. Kapsa a otvory pro hadici na „camel bag“ na pravou i levou stranu jsou samozřejmostí. Jako každý batoh, ani tento není „vodotěsný“. I s použitím integrované „pláštěnky“ do batohu při delším, či prudkém dešti zatéká. Proto doporučuji do extrémních podmínek použít dovnitř batohu vodácký pytel. Variabilita a široká použitelnost tohoto batohu je za cenu maličko vyšší hmotnosti. Přesto se domnívám, že v této kategorii je to v současné době jeden z nejlepších batohů na českém trhu.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.