Batoh Patagonia 80

Testované výrobky: batoh Patagonia 80.
Doba testování: 4.1. – 18.2.2007 (cca 50 dní) Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – Afrika – Keňa a Tanzanie (Výstupy na Kilimanjaro a Mount Kenyu). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C, v horách klesají denní i noční teploty pod bod mrazu, v horách prší, nebo i sněží.
Průběh praktického testu: Výborně promyšlený a do nejmenšího detailu dotažený batoh. Velmi dobře se nosí. Velkou výhodou je velmi snadno odnímatelná horní víko ( kapsa), které je na rychloupínací, zacvakávací přezky. Do odnímatelného víka lze dát cennosti, a tím pádem po odepnutí kapsy není třeba se obávat batoh kdekoli odložit. Uživatel ocení i kompresní popruh v horní části batohu, kam lze případně i pod víko upnout nepromokavou bundu bez obav z vypadení. Bezpečnostní píšťalka na hrudním popruhu v oranžové barvě je samozřejmostí, stejně jako odepínatelná ochranná pláštěnka proti dešti ve speciální kapse víka batohu. Kompresní popruhy na obvodu batohu jsou snadno stavitelné a rozepínací na obou stranách. Na všech popruzích jsou gumičky, které zabraňují volnému „vlání“ popruhů, nebo mohou sloužit i jako brzda proti samovolnému povolení. Dolní rozepínací kapsa (na spacák) je samozřejmostí stejně jako volitelné rozdělení batohu na dvě části (spodní a horní komora) zipem, kde však výrobce v dolní části myslel na tyčky ke stanu a nechal pro ně ve vnitřním dně otvor. Kapsa na čelní straně batohu je při jeho naplnění použitelná na mapu, nebo jiné tenké tiskoviny. Kapsa a otvory pro hadici na „camel bag“ na pravou i levou stranu jsou samozřejmostí. Jako každý batoh, ani tento není „vodotěsný“. I s použitím integrované „pláštěnky“ do batohu při delším, či prudkém dešti zatéká. Proto doporučuji do extrémních podmínek použít dovnitř batohu vodácký pytel.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.