Vložka do spacího pytle Fleese – Trek Mate

Doba testování: 1.5. – 18.6.2006 (cca 50 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 21 – 28°C.
Průběh praktického testu: Vložka do spacího pytle je velmi příjemná na tělo. Je teplá, ale nenahrazuje spací pytel, přestože v průběhu testu byla takto používána. Vložka je velmi prodyšná. Chrání spací pytel před znečištěním a výrazně zvyšuje jeho teplotní komfort. Fleesovou vložku je možno použít jako spací pytel,ale v takovém případě doporučuji ještě jeden pytel, z materiálu odolného proti větru (pertex apod), nebo z prodyšného materiálu odolného proti větru a vodě (BlocVent, Gelanots, Goretex apod). Vložka perfektně odvádí vlhkost z těla na vnější povrch vložky. Je vhodná i do hotelů v zemích s nižším hygienickým standardem, místo prostěradla a hotelové deky, tam, kde se obáváme infekce. V tropech je příliš teplá, ale k ránu se hodí… Dokonce i u moře, když skrze bambusové bungalovy foukal k ránu chladný vítr, byla k nezaplacení! Do poloviny rozepínatelný zip umožňuje snížení tepelného efektu v době, kdy jej nepotřebujete. Jediné co bych výrobci doporučil, tak do obalu na vložku nedávat gumu, ale obyčejný provázek. Guma v obalu na vložku totiž po měsíci používání úplně zteřela a na konci testu hrozilo přetržení. Dále bych doporučil zip až do konce vložky a provedení jako Mumie, tedy ještě s kapucí na hlavu.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor. Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.