Stan TYL TM X2

Doba testování: 29.6. – 15.7.2007 (17 dní) Švýcarsko a Francie – hory
Podmínky testu: Turistika v Evropě (Francie, Itálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 20 – 35°C, noční teploty 8 – 20°C Průběh praktického testu: Na svoji prostornost lehký dvouplášťový stan pro tři osoby vážící i s tyčkami a kolíky jen 2,7 Kg a nepromokavostí 4 m vodního sloupce. Stan má vynikající odvětrání moskytiérou přes celou střechu stanu, které je ještě zdokonaleno uzavíratelnými „dýchacími“ otvory krytými moskytiérou na obou stranách předních rohů stanu (u hlavy). Tento stan je jediný z ultralehké série stanů, u kterého lze vnitřní stan postavit samostatně bez tropika. Díky tomu je možno za slunečného počasí a jasných nocí tropiko sundat. Moskytiéra ve střeše pak umožňuje výhled na noční oblohu. Samozřejmostí je samonosná konstrukce. Stan je prostorný s malou jednoduše na zip odepínatelnou podlážku předsíňky. Výrobek je vhodný pro letní horskou turistiku a jakoukoli běžnou turistiku i autoturistiku a rodinou turistiku. Stan je dostatečně prostorný na to, aby se do něj vešly i batohy. V nouzovém případě v něm mohou relativně pohodlně přespat i tři osoby. Stan je vyroben z materiálu s bezpečnostní úpravou zpomalující hoření a je opatřen reflexními pásky a reflexními stanovými šňůrami, což oceníme při hledání stanu v přeplněných kempech.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.