Stan PHAD TM X3

Doba testování: 1.6. – 24.6.2007 (cca 25 dní) + 29.6. – 15.7.2007 (17 dní) Švýcarsko a Francie – hory
Podmínky testu: Turistika v České republice. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 18 – 31°C, noční teploty 6 – 17°C
Průběh praktického testu: Na svoji prostornost lehký dvouplášťový stan pro tři osoby vážící i s tyčkami a kolíky 3,95 Kg a a výbornou nepromokavostí 4 m vodního sloupce. Díky vedení nosných tyček vnější stranou tropika a odepínatelnému spojení s vnitřním stanem se stan velmi snadno a rychle staví.Stan má dobré odvětrání, které je zdokonaleno uzavíratelnými „dýchacími“ otvory krytými moskytiérou na obou stranách předních rohů stanu (u hlavy). Další výhodou je značně tuhá samonosná konstrukce, která bude zcela jistě schopna vzdorovat silnému větru i mokrému sněhu. Stan je značně prostorný a pohodlný. Jeho největší výhodou je neobvykle velká, samonosná předsíňka, dokonale vzdušná a odvětraná několika „okny“. Cestovatelé v deštivém počasí ocení i jednoduše na zip odepínatelnou podlážku předsíňky. Výrobek je vhodný pro letní i zimní vysokohorskou turistiku a jakoukoli běžnou turistiku i autoturistiku a rodinou turistiku. Stan je dostatečně prostorný na to, aby se do něj vešly i batohy. V nouzovém případě v něm mohou relativně pohodlně přespat i čtyři osoby, ve výjimečných případech až pět osob. Stan je vyroben z materiálu s bezpečnostní úpravou zpomalující hoření a je opatřen reflexními pásky a reflexními stanovými šňůrami, což oceníme při hledání stanu v přeplněných kempech.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.