Stan CELSIUS TM 2

Doba testování: 29.6. – 15.7.2007 (17 dní) Švýcarsko a Francie – hory
Podmínky testu: Turistika v Evropě (Francie, Itálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 20 – 35°C, noční teploty 8 – 20°C
Průběh praktického testu: Kvalitní dvouplášťový samonosný turistický stan pro dvě osoby nižší cenové kategorie, vážící i s tyčkami a kolíky 3,7 Kg. Stan vyniká vysokou nepromokavostí (3 m vodního sloupce) a poměrně dobrým odvětráním. Výborným vylepšením je možnost z vnitřku stanu vyhrnout (podkasat) část tropika a zlepšit tak ventilaci ve stanu. K tomuto účelu jsou na vnitřním stanu zipy. Další výhodou je tuhá samonosná konstrukce, která bude jistě schopna vzdorovat větru a případně i sněhu. Stan je prostorný. Cestovatelé v deštivém počasí ocení i jednoduše na zip odepínatelnou podlážku předsíňky Výrobek je vhodný pro letní rodinou turistiku a autoturistiku, případně na vodu, kolo atp. Stan je vyroben z materiálu s bezpečnostní úpravou zpomalující hoření. Ke stanu jsou dodávány levnější, ale těžší laminátové tyčky a ocelové kolíky, což umožňuje výrobci dosáhnout velmi příznivé prodejní ceny stanu.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.