Stan CELSIUS DUO 5

Doba testování: 29.6. – 15.7.2007 (17 dní) Švýcarsko a Francie – hory.
Podmínky testu: Turistika v Evropě (Francie, Itálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 20 – 35°C, noční teploty 8 – 20°C
Průběh praktického testu: Samonosný rodinný a expediční stan pro 5 osob vhodný do Base Campů, nebo pro rodinou rekreaci. Prostorná ložnice je oddělena od „obytného“ prostoru, který je dostatečně vysoký, aby se v něm dalo pohodlně sedět i stát! Odnímatelná podlážka „obytného“ prostoru umožňuje jeho dokonalé využití, případně nouzové přenocování pro dalších 6 – 7 osob. Také v „ložnici“ může nouzově přespat až 6 osob. Vnitřní stan je rozepínacími olivkami spojen se stanem vnějším, což zajišťuje velmi snadné a rychlé stavění stanu a je velmi výhodné třeba za deště. Stan je vybaven laminátovými tyčkami a ocelovými kolíky. Velká předsíň (obytný prostor) zajišťuje značný komfort i za dlouhodobě deštivého počasí. Vyšší váha (12,8 kg) ho předurčuje pro autoturistiku a rodinou dovolenou, nebo jako stan do základních táborů, odkud se podnikají hvězdicové výlety. Je velmi vhodný i jako „společenská místnost“ a „jídelna“ pro vysokohorské expedice. Stan je vyroben z materiálu s bezpečnostní úpravou zpomalující hoření.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.