Spací pytel KLICKITAT TM 680

Doba testování: 29.6. – 15.7.2007 (17 dní) Švýcarsko a Francie – hory
Podmínky testu: Vysokohorská turistika ve Švýcarsku a Francii (vysokohorské oblasti v okolí hor Mattrehornu, Aigeru a Mt. Blancu). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 18 – 31°C, noční teploty +5 – +8°C Průběh praktického testu: velmi lehký a skladný spací pytel s doporučenými teplotami Komfort +4, extrém –16 vážící pouze 1,25 kg. Je to spací pytel s nově vyvinutou náplní CLIMASHIELD TM XP. Toto izolační vlákno bylo vyvinuto firmou Coleman a je dle výrobce teplejší, měkčí, stlačitelnější a lehčí než všechna doposud poznaná umělá vlákna. Dle výrobce lze spacák i opakovaně prát a libovolně stlačit. Uvádí, že použité nekonečné vlákno se jako jediná syntetická izolace na světě vrátí ke svému původnímu tvaru i při prodloužené době skladování a na rozdíl od střižených vláken se i při praní v pračce neshlukuje a neposouvá. Výrobce tvrdí, že nekonečné vlákno CLIMASHIELD TM XP má o 10% větší tepelnou efektivitu při zachování stejné hmotnosti oproti vláknům střižovým. Toto vlákno dle výrobce nepřijímá pachy ani vlhkost. Vlhkost odvádí na povrch a snadno se jí zbavuje. Tento spací pytel je vhodný zejména pro horskou a vysokohorskou turistiku, stanování v podzimních, jarních i zimních podmínkách. Vak na spací pytel je opatřen vysoce funkčnímu kompresními popruhy, které umožňují pytel sbalit do velmi přijatelných rozměrů a snadno jej sbalit do batohu. Pytel je skutečně lehký, pohodlný a teplý. Dva pytle lze sepnout dohromady a vytvořit tak jeden pytel pro dvě osoby. Pytel nepřijímá vlhkost a pokud, tak jen v minimální míře a snadno se jí zbavuje. Vlákno se po sbalení snadno „načechrá“ a dobře izoluje. Velmi příjemně se v něm spí. UPOZORNĚNÍ: Dosud jsem netestoval ani jedno praní spacího pytle, natož praní opakované.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.