Softshellová bunda High Point Embrace

Doba testování: 10.12. 2006 – 3.1.2007 (cca 20 dní).
Podmínky testu: Česká republika, zimní trénink na horském kole pro sjezd Kilimanjara na kole. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty –5 až +5°C, noční teploty –8 až 0°C během testu mírný déšť, namrzající déšť a sněžení.
Průběh praktického testu: V náročných klimatických podmínkách testu se bunda osvědčila perfektně. Větru odolnost je vynikající. Co se týká odolnosti proti vodě, tak při mrholení až mírném dešti se na bundě tvořily pouze malé koulovité kapičky vody, které po bundě volně stékaly pryč. Tepelný komfort této bundy byl vzhledem k fyzickému zatížení vynikající. I při teplotách kolem – 5°C mi pod bundu stačilo jen lehké tričko tenkého klimatexu, techphille, nebo polartecu. Použitý materiál Softshell Schöller je skvěle elastický a odolný proti opotřebení. Vynikající je i otvor pro navlečení prodlouženého rukávu na palec ruky, čímž se dosáhne stabilní polohy rukávů bundy. Límec se dá jedním dotekem stáhnout těsně kolem krku. Bundu lze dokonale odvětrat rozepnutím dvou zipů po stranách bundy dostatečně velkých na to, aby se jimi dal protáhnout i ledvinový pás. Výrobce myslel i na takové detaily jako je bezpečnostní kapsa na peníze a doklady, či klíče od auta přístupná a samostatně uzavíratelná z hlavní kapsy bundy. Tato kapsička výrazně snižuje riziko ztráty třeba právě klíčů od auta. Bunda je vhodná na kolo, běh, běžky, horolezectví a další fyzicky náročné aktivity v nestabilním a chladnějším počasí.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.