Trekkingové boty Sasslong NBK GV

Doba testování: únor 2007 + březen a prosinec 2007 (cca 90 dní)
Podmínky testu: Expediční činnost v Africe – výstup na Kilimandžáro (5895m) a horolezecký výstup na Mount Keňu vrchol Batiem (5199m). Oba výstupy byly značnou částí ve sněhu. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty –15 – +35°C, noční teploty –10 – +5°C. Dále 2 x velmi náročný trek a horolezecký výstup na Carstensz Pyramid – Papua (Nová Guinea). Jeden s nejnáročnějších treků světa vede horským deštným pralesem a náhorními planinami s bažinami, pokračuje přes sedlo ve výšce 4700 m s velmi ostrými skalami a padá zpět do BC ve výšce 4200m. Výstup na Carstensz Pyramid je horolezeckou technikou ve velmi ostré a strmé skále (stěně), ve vrcholových partiích je dlouhý úsek ve sněhu a ledu. Celá trasa treku vede zcela neobydlenými oblastmi. Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty –10 – +35°C, noční teploty –5 – +12°C. Déšť, bláto i hluboký sníh.
Průběh praktického testu: S těmito botami jsem během testování absolvoval 3 velmi až extrémně náročné treky a jeden náročný trek zakončený dlouhými horolezeckými výstupy (mimo Kilimandžára). Bota je lehká, dobře drží na skále, i při velmi náročném treku se chová velmi dobře. Nepromoká a drží tvar. Noze dává pocit pohodlí a komfortu. Dobře se v ní i leze. Je vhodná všude tam, kde při treku počítáme i s možností náročnější varianty, nebo s lezením. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že do daných podmínek, je to nejlepší bota, kterou jsem kdy měl na noze.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.