SANDRA – Triko bez rukávů a triko s kr. rukávem

Testované výrobky: materiál SANDRA – Triko bez rukávů a triko s kr. rukávem Doba testování: Sjezd Kilimandžára na horském kole + sjezd mount Keni, leden – únor 2007 a expedice Jä-li-me – cesta k výrobcům kamenných sekyr na Nové Guinei, listopad 2007 (celkem cca 90 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálených tropických oblastech. Destinace: Keňa, Tanzanie a tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovacích destinacích: Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 21 – 28°C, 100% vlhkost tropické džungle a noční mrazy v horách s ými ledovci. Na Mt. Keni i Kilimandžáru i přes den teploty až 10° pod nulou, silný vítr a sníh.
Co uvádí výrobce: použitý materiál 100% polypropylen, nejnižší hmotnost, nejvyšší prodyšnost a propustnost vodních par, speciální reliéfní vazba pro dokonalou ventilaci pokožky a regulaci teploty, maximální odvod vlhkosti, celoročně použitelné jako první vrstva pro všechny typy aktivit i běžné nošení, vhodné pro alergiky, permanentní UV filtr číslo 7. Průběh praktického testu: Materiál Sandra je jedním z nejlehčích materiálů které znám. Zároveň je velmi skladný a nemačkavý. Nízkou váhu oceníte poprvé při vážení batohů na letišti. Při mezikontinentálních letech stojí každé kilo navíc až 50 EUR. Materiál Sandra neváží (přehnaně) skoro nic. Za celou dobu používání materiálu Sandra jsem nikdy neměl pocit chladu na těle z promočeného materiálu a to i když bylo triko zcela mokré. Neměl jsem ani pocit horka. Materiál Sandra je velmi dobře prodyšný. Materiál dobře odvádí vlhkost od těla na povrch a také se vody rychle zbavuje. Triko je možné vyprat, vyždímat do ručníku obléci a ihned použít. Také když zmokne, stačí je vyždímat a je skoro jako suché, nebo na těle za velmi krátkou dobu zcela uschne. V džungli i v horách, nebo na ostrém tropickém slunci jsem se v materiálu Sandra cítil výborně. Díky mnoha barevným provedením lze tento materiál doporučit doslova každému (bílá, khaki, modrá, modrobílé proužkovaná…). Konečně mají skutečně kvalitní materiál i trempové, myslivci a rybáři…
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.