Ponožky Goretex

Doba testování: 1.5. – 18.6.2006 (cca 50 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie).
Průběh praktického testu: ponožky z materiálu goretex jsou prodyšné a nepromokavé. Splňují všechny vlastnosti udávané výrobcem. Jsou vhodné zejména jako záloha do promočených bot, nebo do Base Campu do sandálů. I promočené boty se takto stávají nepromokavé, neusušitelné boty suché. Goretexová ponožka oddělí nohu a suché ponožky od vnější mokré boty. Vytvoří se tak jakási „vnitřní nepromokavá goretexová botička“, podobná těm, které již používají někteří výrobci nepromokavých bot. Nouzově tuto ponožku lze použít i do běžných promokavých bot a do sandálů. Doporučuji ji jako bezpečnostní a záložní prvek do extrémních podmínek. V žádném případě nenahrazuje klasickou nepromokavou trekkingovou obuv. Ponožka má své „mouchy“. Může tlačit ve švech, může se shrnovat atd… je vhodná i tam, kde víte, že nepromokavou botu budete potřebovat jen krátkodobě, ale maximálně prodyšná lehká bota je pro tyto podmínky lepší (letní ranní rosy u nás, kdy jinak na celý den stačí třeba lehké, plátěné „invazky“, nebo sandály).
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.