Nepromokavá prodyšná bunda Sky Rider

Doba testování: 4.1. – 18.2.2007 (cca 50 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálené tropické oblasti. Destinace – Afrika – Keňa a Tanzanie (Výstupy na Kilimanjaro a Mount Kenyu). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 25 – 28°C, v horách klesají denní i noční teploty pod bod mrazu, v horách prší, nebo i sněží.
Průběh praktického testu: V náročných klimatických podmínkách testu se bunda osvědčila perfektně. Vnější materiál bundy s membránou dvouvrstvý BlocVent je 100% nepromokavý, větruvzdorný a velmi prodyšný. Zároveň je pevný a odolný proti oděru. Bunda je velmi dobře střižena a odvětrána. Množství kapes zvyšuje pohodlí, které bunda poskytuje i v extrémních podmínkách. Všechny kapsy a odvětrání jsou chráněny proti vniknutí vody a sněhu. Kapuce není dodělávací, ale lze ji snadno srolovat do kapsy límce, která je k tomuto určena. Kapuce je díky systému jedno dotykového stahování rychle a snadno nastavitelná jak na hlavu tak i na horolezeckou či lyžařskou přilbu. Díky skvělému střihu je bunda vzdušná, ani při lezení nikde „netahá“ a působí volným dojmem. Výborně se nosí. Namáhaná místa (ramena a lokty) jsou vyztuženy materiálem s 25% obsahem kevlaru, což výrazně zvyšuje životnost bundy. Bunda je vhodná pro outdoorové aktivity i pro lyžování. Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.