Tablety na úpravu vody MICROPUR FORTE

Doba testování: jaro 2009 (cca 3 měsíce), Česká republika
Podmínky testu: Potoky, říčky, rybníky a jiné přírodní nádrže na území České republiky – tramping a turistika – hory a lesy. Test byl zaměřen především na praktickou funkčnost výrobku, v žádném případě nenahrazuje laboratorní test účinnosti výrobku co do zdravotní čistoty a nezávadnosti přípravkem ošetřené vody.
Průběh praktického testu: Chemický přípravek na sterilizaci vody lze použít na okamžitou sterilizaci (30 – 120 minut k přímému použití), ale i na dlouhodobou konzervaci vody až po dobu 6 měsíců – vhodné tam, kde musíte vodu v lahvích či větších nádržích skladovat nebo přepravovat po dlouhou dobu (pouště, námořní jachty apod). Po sterilizaci voda vykazuje pouze mírný chlorový zápach, ani chuť vody není přípravkem výrazně ovlivněna. Dala by se přirovnat k chuti vody z městského vodovodu. Sterilizace s ohledem na prvoky a améby trvá 2 hodiny, sterilizace v případě bakterií a virů však pouhých 30 minut. Mírnou příchuť chloru či jeho zápach je možné z velké části odstranit filtrem KATADYN Vario. Já sám jsem to však nepovažoval za nutné, protože pachuť vody i její zápach byly na rozdíl od jiných přípravků minimální a pro mne přijatelné bez jakékoliv další filtrace.

Výhodou tohoto přípravku je jeho zanedbatelná velikost a hmotnost. Jedno balení obsahuje 100 velmi malých, samostatně balených tablet, které jsou určeny k úpravě 100 litrů vody (jedna tableta na jeden litr vody). Proto je tento přípravek vhodný i pro nejnáročnější expedice. Rovněž při běžné turistice nebo cestách do exotických krajin můžete mít jeden blistr s 25 tabletami stále u sebe, např. v peněžence.

Co o výrobku říká výrobce:

MICROPUR Forte je balen v blistru (chrání každou tabletu před nepříznivými vlivy jako déšť nebo při pádu zavazadla do vody apod.). MICROPUR Forte vykazuje extrémně vysoký dezinfekční efekt díky technologii koagulace (laboratorně prokázaná účinnost proti prvokům Giardia, bakteriím i virům). MICROPUR Forte má i konzervační efekt (díky přítomnosti stříbrných iontů tento přípravek vodu nejen vydezinfikuje, ale také zakonzervuje na dobu až 6 měsíců).

Po prostudování laboratorní zprávy o účinnosti výrobku lze s těmito tvrzeními souhlasit.

Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz)
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce/distri­butor.
Doporučeno/ne­doporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci/distri­butorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.