LK Speed – pertexové kalhoty

Výrobce: HUMI OUTDOOR s.r o.
Použitý materiál výrobku: Pertex – Nylon 6.6
Vlastnosti výrobku uváděné výrobcem:
Výsledek praktického testu: kvalitní výrobek z vysoce kvalitního materiálu
Vlastnosti výrobku: Tento test byl zaměřen zejména na střih a kvalitu výrobku. Dobré vlastnosti materiálu z něhož je vyroben jsou obecně známy. Pohodlné extra lehké kalhoty vysoce odolné proti působení větru, do značné míry vodoodpudivé, nikoli nepromokavé. Kalhoty mají dostatečně dlouhé nohavice, zakončené gumou kolem kotníků. Nijak neomezují v pohybu. Jsou skladné a lehké. Stálost barev se mi jeví jako 100%. Roztržití lidé ocení i to, že obal na kalhoty je pevně přišit ke kapse. Přes vysokou odolnost vůči větru, je materiál výrobku díky své speciální konstrukci do značné míry prodyšný. Odolnost proti oděru je vzhledem k jemnosti použitého materiálu překvapivě vysoká.
Materiál výrobku: materiál výrobku znám velmi dobře několik let. Jeho vlastnosti co se týká pevnosti, vododpudivosti ale zejména odolnodti vůči větru jsou velice dobré a testoval jsem je především ve vysokých horách od Mont Blancu až po sedmitisícovku Pik Lenina v Pamíru. Po namočení velice rychle uschne. Je vhodný do vlhkých, chladných a větrných podmínek, protože vlhko nedrží, ale naopak odpuzuje. Je vhodný do chladnějších podmínek. Materiál je ultralehký a maximálně skladný.
Destinace, kde byl výrobek testován: Severní Sumatra – Gunung Kerinchi (3.805 m) , aktivní vulkán
Podmínky testu: Vlhké tropické rovníkové klima s vysokohorským efektem nočních nízkých teplot, až pod 0°C
Datum ukončení testu: 28.4.2001
Testoval: Petr Jahoda Počet testovaných výrobků: jeden
Četnost testování: jedenkrát
Souhrnná doba testování: výstup na vrchol – 2 dny
Souhrnná doba testování materiálu výrobku: 6 let
Závěr: Tento výrobek nevykazoval po dobu testování žádné závažné funkční, nebo jiné problémy. Pro uvedené použití se osvědčil.
Stanovisko Českého klubu cestovatelů: Velmi dobrý výrobek
Povoleno používání razítek: testováno – practic test