Stan CELSIUS DUO 3

Doba testování: 29.6. – 15.7.2007 (17 dní) Švýcarsko a Francie – hory
Podmínky testu: Turistika v Evropě (Francie, Itálie). Klimatické podmínky v testovací destinaci – Denní teploty 20 – 35°C, noční teploty 8 – 20°C
Průběh praktického testu: Samonosný rodinný a expediční stan pro 3 osoby vhodný do Base Campů, nebo pro rodinou rekreaci. Prostorná ložnice je oddělena od „obytného“ prostoru, který je dostatečně vysoký, aby se v něm dalo pohodlně sedět na židli. Odnímatelná podlážka „obytného“ prostoru umožňuje jeho dokonalé využití, případně nouzové přenocování pro další 4 – 5 osob. Také v „ložnici“ můžou nouzově přespat až 4 osoby. Vnitřní stan je rozepínacími olivkami spojen se stanem vnějším, což zajišťuje velmi snadné a rychlé stavění stanu a je velmi výhodné třeba za deště. Stan je vybaven laminátovými tyčkami a ocelovými kolíky. Velká předsíň (obytný prostor( zajišťuje značný komfort i za dlouhodobě deštivého počasí. Vyšší váha (9,1 kg) ho předurčuje pro autoturistiku a rodinou dovolenou, nebo jako stan do základních táborů, odkud se podnikají hvězdicové výlety. Stan je vyroben z materiálu s bezpečnostní úpravou zpomalující hoření. Ke stanu jsou dodávány levnější, ale těžší laminátové tyčky a ocelové kolíky, což umožňuje výrobci dosáhnout velmi příznivé prodejní ceny stanu.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.