ANITA – Triko bez rukávů a triko s kr. rukávem

Testované výrobky: materiál ANITA – Triko bez rukávů a triko s kr. rukávem Doba testování: Sjezd Kilimandžára na horském kole + sjezd mount Keni, leden – únor 2007 a expedice Jä-li-me – cesta k výrobcům kamenných sekyr na Nové Guinei, listopad 2007 (celkem cca 90 dní).
Podmínky testu: Expediční činnost ve vzdálených tropických oblastech. Destinace: Keňa, Tanzanie a tropický ostrov Nová Guinea (Papua – provincie Indonésie, dříve Irian Jaya – druhý největší ostrov světa, severně od Austrálie). Klimatické podmínky v testovacích destinacích: Denní teploty 30 – 35°C, noční teploty 21 – 28°C, 100% vlhkost tropické džungle a noční mrazy v horách s ými ledovci. Na Mt. Keni i Kilimandžáru i přes den teploty až 10° pod nulou, silný vítr a sníh. Co uvádí výrobce: Integrovaný úplet bavlny, modalu a micro vlákenného polypropylenu, vysoká prodyšnost, speciální konstrukce úpletu urychlující odvod vlhkosti a poskytující optimální komfort díky tzv. knotovému efektu, velmi příjemný omak, obzvláště vhodný pro děti, vhodné pro alergiky, permanentní UV filtr číslo 7. Průběh praktického testu: Materiál Anita je lehký a skladný materiál. Sice se pomačká, ale během několika minut na těle již předchozí pomačkání není vidět. Po dobu používání materiálu Anita jsem neměl pocit chladu a ni horka. Materiál dobře odvádí vlhkost od těla na povrch a také se vody rychle zbavuje. Triko je možné vyprat, vyždímat do ručníku obléci a ihned použít. Také když zmokne, stačí je vyždímat a je skoro jako suché, nebo na těle za velmi krátkou dobu zcela uschne. V džungli i v horách, nebo na ostrém tropickém slunci jsem se v materiálu Anita cítil výborně. Materiál Anita se vyrábí v několika barevných provedeních.
Praktický test provedl: Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů (www.JahodaPetr.cz).
Výsledek praktického testu: Tento výrobek splňuje všechny parametry, které o něm ke dni testování udával výrobce / distributor.
Doporučeno / nedoporučeno: Na základě provedeného praktického testu Český klub cestovatelů tento výrobek doporučuje.
Závěr: Český klub cestovatelů povoluje výrobci / distributorovi používat k propagaci tohoto výrobku razítko Českého klubu cestovatelů DOPORUČENO.